SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS/fivb.com, 23 marca 2020

FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2020 odwołany!

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) poinformowała, że: „w związku z trwającą pandemią koronawirusa oraz w celu ochrony zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich zaangażowanych, FIVB ogłosiła zmiany w wydarzeniach FIVB Beach Volleyball World Tour zaplanowanych na maj.

Biorąc pod uwagę obecne globalne ograniczenia podróży, FIVB i organizatorzy wydarzenia wspólnie uzgodnili, że następujące odroczenia wydarzenia i jedno odwołanie są w najlepszym interesie zdrowia uczestników i są również najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem dla graczy.

  • 1-gwiazdkowe wydarzenie zaplanowane na 6-9 maja na wyspie Tuan Chau w Wietnamie - przełożone
  • 4-gwiazdkowe wydarzenie zaplanowane na 6-10 maja w Itapema w Brazylii - przełożone
  • 3-gwiazdkowe wydarzenie zaplanowane na 6-10 maja w Jurmali na Łotwie - przełożone
  • 4-gwiazdkowe wydarzenie zaplanowane na 20–24 maja w Ostrawie w Czechach - przełożone
  • 4-gwiazdkowe wydarzenie zaplanowane na 27-31 maja w Warszawie, Polska - odwołane

W odniesieniu do przełożonych wydarzeń FIVB będzie nadal ściśle współpracować z organizatorami w celu znalezienia najlepszych alternatywnych terminów na organizację wydarzeń. Zostanie to przekazane interesariuszom siatkówki plażowej na późniejszym etapie. Najnowsze aktualizacje kalendarza wydarzeń w siatkówce plażowej można znaleźć tutaj: https://www.fivb.com/en/about/news/fivb-announce-changes-to-the-beach-volleyball?id=90668

Najważniejszym priorytetem FIVB jest ochrona zdrowia i dobrego samopoczucia graczy, urzędników i fanów. FIVB regularnie monitoruje zmieniającą się sytuację w pełnej współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia, MKOl i innymi odpowiednimi międzynarodowymi i krajowymi organami ds. zdrowia i sportu.

FIVB ponownie ocenia wszystkie wydarzenia zaplanowane na czerwiec i prowadzi rozmowy z Konfederacjami Kontynentalnymi dotyczące przyszłych wydarzeń Pucharu Kontynentalnego. FIVB przyjmuje do wiadomości, że prawdopodobne są dalsze zmiany w kalendarzu siatkówki plażowej i jest w kontakcie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) w sprawie zmiany systemu kwalifikacji do siatkówki plażowej na igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Wszelkie potencjalne zmiany zostaną zakomunikowane wszystkim odpowiednim zainteresowane strony tak szybko, jak to możliwe”.

Polski Związek Piłki Siatkowej dziękuje za przychylenie się do naszego wniosku i przyjmuje ze zrozumieniem wskazane przez FIVB zmiany w kalendarzu World Tour 2020. Dla PZPS zdrowie i bezpieczeństwo uczestników zawodów, kibiców są wartościami nadrzędnymi.

  • 12
  • 4
  • 75
  • 10
  • 1