SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Fot. Piotr Sumara, 21 lipca 2017

Warmia Mazury World Tour już bez Polek

W drugiej rundzie swoją przygodę z FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017 zakończyły Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska. ORLEN Team uległ w swoim ostatnim spotkaniu dwójce z Brazylii Agatha/Duda 0:2, mimo że początki obu partii należały do biało-czerwonych.

Dzięki dwóm wygranym w fazie grupowej biało-czerwone od razu awansowały do II rundy zmagań. W niej zmierzyły się z brazylijską dwójką Agatha/Duda. W pierwszych akcjach Polki mogły liczyć na swoje pewne ataki, a także na błędy rywalek, dzięki czemu wypracowały dwupunktową nadwyżkę (7:5). Brazylijki zaczęły grać skuteczniej, ale wyrównana gra toczyła się nadal przy takiej przewadze ORLEN Teamu. Dobra postawa w obronie brazylijskiego duetu sprawiła, że w połowie odsłony pierwszej odsłony na tablicy wyników pojawił się remis 13:13. Polki miały problem, by skończyć atak, ale w momencie, gdy team Agatha/Duda objął prowadzenie 16:15, Kinga Kołosińska zagrała blokiem, odzyskując minimalną nadwyżkę (17:16). O wygranych akcjach w tej fazie seta decydowała głownie skuteczność w ataku i to rywalki w ważnym momencie wróciły na czoło, a chwilę później zakończyły seta wygraną.

Podobnie, jak w partii otwarcia, początek drugiej odsłony należał do Polek, które po bloku Kołosińskiej prowadziły 6:3. Od razu jednak, podbijane przez Brazylijki piłki w obronie, dały sposobność do kontr, które Agatha i Duda wykorzystały, doprowadzając do remisu 8:8. Kolejny udany atak „kanarkowych” dał im prowadzenie 10:9. Wystarczyła jednak chwila, a zbicie Kołosińskiej i błąd Brazylijek dały reprezentantkom Polski prowadzenie 16:14. Wtedy jednak wyższy bieg włączyły rywalki, wygrywając cztery akcje z rzędu. W kolejnych uderzeniach duet Agatha/Duda wywalczył piłkę meczową i choć biało-czerwone dzielnie się broniły, spotkanie zakończyło się wygraną teamu z Brazylii.

Agatha/Duda (BRA) – Kołosińska/Gruszczyńska 2:0 (21:19, 21:19)

  • 0
  • 0
  • 35
  • 2
  • 1