SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Fedorowicz, 30 września 2010

Zwycięzcy ogólnopolskich rozgrywek o Puchar Kinder+Sport wrócili do Polski. Wrażeń i emocji podczas pobytu na Mistrzostwach Świata w Trieście nie brakowało. Współorganizatorem wycieczki była Fundacja Polska Siatkówka.

Zwycięzcy ogólnopolskich rozgrywek o Puchar Kinder+Sport wrócili do Polski. Wrażeń i emocji podczas pobytu na Mistrzostwach Świata w Trieście nie brakowało. Współorganizatorem wycieczki była Fundacja Polska Siatkówka.

 

Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki wyjechali do Włoch na mecze eliminacyjne reprezentacji Polski w nagrodę za wyniki osiągnięte podczas wielkiego finału rozgrywek Kinder + Sport,  który odbył się w Zabrzu na początku września.

Młodzi zawodnicy podróżowali do Włoch autokarem, którym zwykli się poruszać reprezentanci kraju, który został na tą okazję specjalnie udekorowany. Do Włoch dotarli po wielu godzinach podróży i już na początku czekała na nich niespodzianka – w pizzerii czekał na nich ambasador programu, siatkarz reprezentacji Polski Sebastian Świderki. Popularny Świder, który po raz kolejny pełnił rolę gospodarza we Włoszech (w poprzednich latach zwycięzcy gościli w poprzednim zespole Sebastiana – Lube Banca Marche Macerata) tym razem wcielił się w role tłumacza i pomógł w zamawianiu włoskich specjałów. Był czas na pamiątkowe zdjęcia, rozmowy i typy na pierwszy mecz naszej kadry z Kanadą.

Zawodnicy wraz z trenerami zasiadali każdego dnia na trybunach PalaTrieste, w specjalnie wyznaczonym dla nich sektorze. Na tą okazję przygotowano specjalne flagi, zapewniające o wsparciu młodych siatkarzy dla swoich idoli. Sebastian Świderski wzbudzał na hali nie mniejsze zainteresowanie jak pozostali zawodnicy. Nawet włoskie media podkreślały jego udział w jednym z największych projektów sportowych dla dzieci. Sam ambasador przyznał, że dziwnie czuł się na trybunach i wśród kibiców, gdyby nie kontuzja zapewne prezentowałby się na boisku. – Mimo wszystko cieszę, że mogę tutaj być razem ze zwycięzcami programu Kinder + Sport, którzy wywalczyli sobie ten wyjazd po sportowej walce – mówił na hali Sebastian. To naprawdę duża atrakcja dla nich i dla mnie, że jesteśmy tutaj razem. Ja osobiście dziękuje mojemu klubowi ZAKSA Kędzierzyn Koźle za zwolnienie mnie na te kilka dni oraz moim przyjaciołom z kadry Polski za zgodę na spotkanie z najlepszymi młodymi siatkarzami.

Kolejnego dnia siatkarze i siatkarski wystąpili w turnieju mini siatkówki, który był imprezą towarzyszącą Mistrzostw Świata. Turniej nie miał formuły walki o zwycięstwo, liczyła się dobra zabawa a tej nie brakowało – największym ulubieńcem kibiców okazał się jednej z najmłodszych uczestników wyjazdu – Dawid, który postanowił wystąpić z najstarszymi uczestnikami turnieju i radził sobie znakomicie. Emocje sportowe trwały niemal pół dnia – dodajmy, że nasze drużyny wygrały wszystkie swoje mecze.

Największą niespodziankę zostawiono jednak na koniec – dzięki zgodzie i uprzejmości Daniela Castellaniego oraz siatkarzy reprezentacji Polski mini siatkarze mieli okazję zobaczyć poranny trening naszej kadry. Po jego zakończeniu nasi kadrowicze pozostali na hali i poświęcili czas dla swoich kibiców – były wspólne zdjęcia, autografy, wywiady. Dużo uśmiechu i podziwu. Każdy z uczestników wyjazdu liczy, że w przyszłości będzie na ich miejscu. Piotrek Gruszka z podziwem patrzył na całą idee turnieju – to musi być niesamowite przeżycie dla tych dzieciaków, ja sam pamiętam jako mały chłopiec obserwowałem z trybun dorosłych siatkarzy, a dziś ci najlepsi w pucharze Kinder + Sport są tutaj z nami i mogą obserwować naszą grę. Ja o takich rzeczach nawet nie marzyłem.

Po ostatnim meczu z Serbią był czas na pożegnanie z ambasadorem Kinder + Sport Sebastianem Świderskim – cały autokar zgodnie skandował „Dziękujemy, dziękujemy” i „Sebastian Świderski, Sebastian Świderski”. Sam siatkarz życzył sukcesów w dalszym podnoszeniu poziomu sportowego i wyraził nadzieje, że z młodszymi spotka się kolejny raz za rok.

Wyjazd młodych siatkarzy był główną nagrodą w tegorocznych rozgrywkach Kinder + Sport, w których wzięło udział blisko 25 000 uczestników, 24 najlepszych wyjechało do Włoch. Wyjazd był możliwy dzięki sponsorowi rozgrywek firmie Ferrero Polska i Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. Kolejna edycja programu już wkrótce.

Zdjęcia z wyjazdu w dziale "Galeria"

  • 1
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0