SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Bajorek, Angelika Knopek, fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 29 sierpnia 2022

MŚ2022M: Serbia - Portoryko - wypowiedzi pomeczowe

W kolejnym dniu rywalizacji w grupie A, Serbowie w katowickim Spodku podjęli reprezentację Portoryko. Dla siatkarzy Igora Kolakovica było to drugie zwycięstwo w turnieju, natomiast dla Portorykańczyków - druga porażka.

Klistan Lawrence Vidal, atakujący reprezentacji Portoryko: Okres przygotowawczy przed tym turniejem przepracowaliśmy bardzo dobrze, staraliśmy się wprowadzać do naszej gry schematy taktyczne wypracowane podczas treningów. Zespół Portoryko już kilkukrotnie brał udział w mistrzostwach świata, ale dla mnie jest to pierwszy turniej takiej rangi, bardzo ciężko pracowałem, żeby znaleźć się w reprezentacji. Portoryko to mały kraj, a siatkówka znajduje się na drugim miejscu najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Dzisiejszy mecz był pełen emocji, myślę, że jeśli dalej będziemy walczyli i postaramy się pokazać naszą dobrą grę, to przyczynimy się zwiększenia popularności siatkówki w naszej ojczyźnie. Moja rodzina bardzo wspiera mnie podczas każdego spotkania, pomimo różnych stref czasowych moi rodzice i moja dziewczyna oglądają każdy nasz mecz. 

Marko Ivović, przyjmujący reprezentacji Serbii: W tej chwili jesteśmy w okresie ciężkiego treningu siłowego, więc być może dlatego brakowało nam dzisiaj nieco świeżości. Bardzo cieszymy się z tego, że awansowaliśmy do kolejnej fazy turniej, wygrywając dotychczasowe spotkania w trzech setach. Nie wiemy jeszcze, z jakim rywalem zagramy, ale musimy dalej ciężko pracować i pomimo problemów pokazać się z jak najlepszej strony w kolejnych meczach. Miejmy nadzieję, że szybko wrócimy do naszej dobrej gry.

Igor Kolaković, trener reprezentacji Serbii: W pierwszym secie popełniliśmy za dużo prostych błędów, szczególnie w przyjęciu oraz w strefie środkowej boiska. To na pewno nie był styl gry, do jakiego przyzwyczailiśmy naszą publiczność, ważne jest jednak, że mimo to potrafiliśmy wygrać spotkanie w trzech setach. Żadna z drużyn biorących udział w mistrzostwach świata nie prezentuje słabego poziomu, drużyna Portoryko należy do bardzo silnej federacji siatkarskiej i na różnych turniejach rozgrywa mecze z mocnymi drużynami, wysoko notowanymi w rankingu FIVB. Przed kolejną rundą nie chcemy kalkulować, z jakimi reprezentacjami wolelibyśmy rozegrać mecz - dla drużyny byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy trafili na silny zespół, ale jesteśmy gotowi zagrać z każdym.

  • 4
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0