SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Bajorek, Angelika Knopek, fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 28 sierpnia 2022

MŚ2022M: Tunezja - Portoryko - wypowiedzi pomeczowe

W pierwszym meczu rozgrywanym w ramach rywalizacji w grupie A, Portoryko zmierzyło się w katowickim Spodku z reprezentacją Tunezji. Mistrzowie Afryki odnieśli zdecydowane zwycięstwo, nie tracąc ani jednego seta.

Pedro Nieves, środkowy reprezentacji Portoryko: Mistrzostwa świata to nasz pierwszy duży turniej w Polsce, jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy brać w nim udział. Musimy jeszcze trochę rzeczy poprawić w swojej grze, być bardziej skoncentrowani przed następnym spotkaniem i wszystko powinno być w porządku, jesteśmy zgraną drużyną i to może być naszą siłą. Na pewno na kolejnych treningach musimy skupić się na poprawie przyjęcia, a później czeka nas już tylko walka o każdy punkt i każdy mecz. 

Khaled Ben Slimene, kapitan reprezentacji Tunezji: Kluczem do naszego dzisiejszego zwycięstwa była przede wszystkim zagrywka. Zaczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze, mocno skoncentrowani, potem jednak przeciwnik zaczął utrudniać nam grę. Na szczęście udało nam się wrócić na właściwe tory i wygrać ten mecz. Osiem lat temu po raz pierwszy zagrałem ze swoją reprezentacją na mistrzostwach w Polsce, byłem wtedy młodym zawodnikiem, praktycznie bez doświadczenia na dużych turniejach. Teraz jestem starszy, zdobyłem tego siatkarskiego doświadczenia znacznie więcej, inaczej podchodzę do pewnych spraw i dzięki temu mogę się cieszyć, że ponownie mam okazję zagrać w Polsce. Nasz zespół jest w zasadzie zupełnie inny, niż był w 2014 r., z tamtego składu pozostało już tylko czterech zawodników, więc doświadczenie w dużej mierze przeplata się z u nas z młodością. Marzymy o awansie do kolejnej rundy, chociaż wiemy, że po drodze czeka nas kilka ważnych spotkań, w szczególności to z Ukrainą - jesteśmy jednak świadomi, że to będzie trudny mecz. 

  • 2
  • 0
  • 16
  • 0
  • 0