SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 1 września 2010

Reprezentacja Polski juniorek odleciała w środę do Serbii, gdzie od 3 września zagra w mistrzostwach Europy juniorek. Polki zmierzą się w Zrenjaninie w grupie II kolejno ze Słowacją, Węgrami, Włochami, Niemcami i Turcją.

Reprezentacja Polski juniorek odleciała w środę do Serbii, gdzie od 3 września zagra w mistrzostwach Europy juniorek. Polki zmierzą się w Zrenjaninie w grupie II kolejno ze Słowacją, Węgrami, Włochami, Niemcami i Turcją.

W Niszu w grupie I zagrają Rosja, Belgia, Słowenia, Czechy, Serbia i Holandia. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinału, zespoły z miejsc 3-4 walczyć będą o lokaty 5-8. Polskie siatkarki, trenowane przez Zbigniewa Krzyżanowskiego, awans wywalczyły w dwustopniowych eliminacjach. Najpierw nie udała im się ta sztuka w turnieju w Krośnie. Następnie na początku lipcu pewnie uzyskały kwalifikacje w barażu w Finlandii.

- Najważniejsze, że zagramy w mistrzostwach Europy, gdyż kontakt z najlepszymi jest bardzo potrzebny. Widać to było na początku naszej pracy, gdyż ten zespół w konkurencji kadetek nie awansował do mistrzostw Europy - powiedział trener Zbigniew Krzyżanowski. O szansach polski szkoleniowiec nie chciał wypowiadać się. - Uważam, że z każdym można wygrać. Nie jesteśmy faworytkami turnieju, ale to może okazać się naszą zaletą. Zespół dużo umie. Jak podejdzie do gry bez obciążeń, to może daleko zawędrować. W kwalifikacjach pokazał, że sporo umie - dodał Zbigniew Krzyżanowski.

W gronie faworytek wymienia się m.in. ekipy Serbii i Rosji. W sparingu między tymi zespołami lepsze okazały się gospodynie czempionatu 3:2. Serbki są bardzo mocne w tej kategorii wiekowej i stawiają sobie za cel awans co najmniej do strefy medalowej. W rosyjskiej drużynie są zawodniczki, które należą do zespołów Superligi. Rozgrywająca Anastazja Bawakina w przynależności klubowej ma wpisane Zariecze Odincowo. Z kolei w kadrze naszych najbliższych rywalek Słowaczek jest Nicola Radosova, która gra w barwach niemieckiego Post Schwechat.

W okresie przygotowawczym polskie juniorki rozegrały kilka meczów z Czeszkami. Gra układała się w różny sposób, podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego częściej były pod wozem niż na wozie, ale jak mówi trener sparingi służyły przede wszystkim zgrywaniu i usuwaniu błędów.

Reprezentacja Polski na ME juniorek: Ewelina Tobiasz, Ewelina Polak (rozgrywające); Zuzanna Czyżnielewska, Natalia Kurnikowska (atakujące); Dominika Nowakowska, Iga Chojnacka, Aleksandra Sikorska (środkowe); Ewa Śliwińska, Magda Matusiak, Koleta Łyszkiewicz, Anna Grejman (przyjmujące); Dorota Medyńska (libero).

  • 2
  • 0
  • 51
  • 1
  • 3

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52