SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

28 sierpnia 2010

Już dziś w swoim inauguracyjnym meczu fazy grupowej finałów Mistrzostw Europy 2010 podopieczni Grzegorza Rysia zamierzą się z zespołem Turcji.

Już  dziś w swoim inauguracyjnym meczu fazy grupowej finałów Mistrzostw Europy 2010 podopieczni Grzegorza Rysia zamierzą się z zespołem Turcji.

Wczoraj po południu biało-czerwoni odbyli swój pierwszy trening w hali meczowej. Obiekt sportowy w Bobrujsku pełni na co dzień funkcję lodowiska, służącego lokalnej drużynie hokejowej.  Przystosowany został jednak przez organizatorów bardzo  dobrze  do  potrzeb turnieju siatkarskiego. Juniorzy nie mogą narzekać - będą rywalizować w dość komfortowych warunkach.  - Hala jest świetnie wyposażona - przyznaje trener Wiktor Bronsky - ale to nic dziwnego - prezydent Białorusi to zapalony hokeista.

Przed treningiem Polaków  w hali ćwiczyli reprezentanci Turcji. Polscy juniorzy mieli zatem okazję z bliska przyjrzeć się dyspozycji  swoich pierwszych rywali. Co zatem wiedzą o naszych przeciwnikach?  -  Z tego co było widać podczas treningu to nie są faceci, którzy nie mają pojęcia o siatkówce, sporo potrafią i trzeba będzie z nimi mocno powalczyć  - mówi środkowy  kadry Tomasz Kalembka.

- Pierwsze spotkania turnieju  nigdy nie są łatwe, bo każdej z drużyn bardzo zależy na zwycięstwie. Gdy wygrywasz pierwszy mecz w znacznie lepszym nastroju zaczynasz przygotowywać się do kolejnego  - to całkowicie normalne - mówi trener Grzegorz Ryś. - Mecz z Turcją będzie dla nas trudny również z innego powodu- nigdy nie graliśmy przeciwko tej drużynie i nie znamy jej możliwości. Posiadamy, co prawda, materiał video z jednego z meczów kwalifikacji, ale nie wiemy  na ile pokrywa  się on z aktualną dyspozycją tej drużyny. Wszystko okaże się dopiero po pierwszym secie. Wtedy będziemy wiedzieć czy trzeba kontynuować zakładaną taktykę, czy podejmować na bieżąco nowe decyzje.

Sporym pocieszeniem jest fakt, że i Turcy nie będą  mieli łatwego zdania przy ustalaniu taktyki na mecz z biało-czerwonymi - W porównaniu z turniejem kwalifikacyjnym nastąpiło w naszej drużynie sporo zmian. Wymienionych zostało aż pięciu zawodników i to na  istotnych pozycjach. Inny libero, środkowy, przyjmujący… Nasi rywale też  będą mieli trudny orzech do zgryzienia. Jesteśmy dla nich, w pewnym sensie, taką samą zagadką jak oni dla nas.

Jak wypadnie konfrontacja  Polski z Turcją? Dowiemy się już dziś. Początek meczu o godzinie 19:00

  • 2
  • 1
  • 53
  • 0
  • 6

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52