SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Volleyball World, 2 czerwca 2023

BPT Elite16 - Ostrava: Łosiak i Bryl zagrają w barażach

Trwa Beach ProTour Elite16 w Ostrawie. W turnieju rywalizują Bartosz Łosiak i Michał Bryl, którzy w zmaganiach grupowych mają bilans dwóch wygranych i jednej przegranej. Tym samym Biało-Czerwonych czeka walka w barażach. 

W czwartek para Łosiak/Bryl bez problemów pokonał brazylijski duet Vitor Felipe/Renato. W piątek biało-czerwonych czekały dwa pozostałe mecze grupowe – z włoską dwójką Ranghieri/Carambula i z czeskim duetem Oliva/Trousil.

Ranghieri/Carambula - Bryl/Łosiak 2:1 (21:18, 17:21, 16:14)

Pierwszy mecz był dla Łosiaka i Bryla bardzo wymagający, gdyż zakończył się dopiero w tie-breaku. W odsłonie inauguracyjnej lepsi byli Włosi, którzy umiejętnie wykorzystywali błędy popełniane przez Polaków. W drugim secie fortuna zupełnie się odwróciła i tym razem to nasi kadrowicze korzystali na pomyłkach rywali. Na przestrzeni całego spotkania widać jednak było, że oba teamy szukają swoich szans w zupełnie innych siatkarskich elementach – gracze z Italii dominowali w bloku, podczas gdy podopieczni Grzegorza Klimka ryzykowali w polu serwisowym. Tie-break należał jednak do Ranghieriego i Carambuli, którzy szybko zbudowali kilkupunktową przewagę. Mimo, że w końcówce Polacy byli w stanie odwrócić wynik (z 9:12 do 14:14), to ostatnie punkty padły łupem Włochów, którzy do tej pory nie zanotowali przegranej w turnieju.

Łosiak/Bryl – Oliva/Trousil (CZE) 2:0 (21:14, 21:14)

W sesji popołudniowej Polacy zagrali z czeską parą Oliva/Trousil, której postawili niezwykle trudne warunki. Świetna gra w ataku i bloku była dla rywali nie do przejścia, a Bartosz Łosiak i Michał Bryl pewnie zmierzali po zwycięstwo. Wynik 21:14 zarówno w pierwszym, jak i drugim secie przesądziły o tym, że to nasi plażowicze cieszyli się z wygranej i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu w grupie C. Tym samym Biało-Czerwonych czekać będzie walka w barażach, bowiem to Ranghieri i Carabula wygrali grupę i bezpośrednio awansowali do ćwierćfinału.   

Harmonogram i wyniki pary Łosiak/Bryl w Beach Pro Tour Elite16 – Ostrawa 2023:

faza grupowa (grupa C)

Łosiak/Bryl – Vitor Felipe/Renato (BRA) 2:0 (21:13, 21:15)
Ranghieri/Carambula (ITA) – Łosiak/Bryl 2:1 (21:18, 17:21, 16:14)
Łosiak/Bryl – Oliva/Trousil (CZE) 2:0 (21:14, 21:14)

  • 1
  • 0
  • 6
  • 1
  • 0