SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 5 kwietnia 2023

Trzy polskie pary w Beach Pro Tour Challenge - Itapema (aktualizacja)

W czwartek rozpocznie się drugi turniej Beach Pro Tour rangi Challenge w tym sezonie. Siatkarki i siatkarze plażowi przystąpią do rywalizacji w brazylijskiej Itapemie, wśród nich trzy polskie pary - Katarzyna Kociołek i Marta Łodej, Piotr Kantor i Maciej Rudol oraz Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski.

Od 6 do 9 kwietnia na plażach Itapemy będzie toczyć się walka o medale drugiego w tym sezonie - po meksykańskim La Paz - turnieju Challenge. Podobnie jak trzy tygodnie temu w kwalifikacjach turnieju kobiet zobaczymy Katarzynę Kociołek i Martę Łodej, które w Meksyku po niezwykle zaciętym meczu z hiszpańskim duetem Carro/Lobato przegrały w drugiej rundzie eliminacji. W Brazylii pierwszymi rywalkami Polek w kwalifikacjach będzie japońska para Suzuka/Reika (początek spotkania zaplanowano na 14:40 polskiego czasu). Warto dodać, że w kwalifikacjach w Itapemie będzie można zobaczyć powracającą do rywalizacji utytułowaną Niemkę - Laurę Ludwig, która połączyła siły z dobrze znaną z występów w hali w reprezentacji Niemiec - Louisą Lippmann!

W rywalizacji mężczyzn tym razem zobaczymy dwie biało-czerwone pary - Piotra Kantora i Macieja Rudola oraz Jakuba Zdybka i Pawła Lewandowskiego. Dla młodszego z polskich duetów będzie to pierwszy turniej w tym sezonie, a ich pierwszymi przeciwnikami będzie dobrze znany z parkietów PlusLigi Julien Lyneel i jego partner Rémi Bassereau (18:00). Piotr Kantor i Maciej Rudol w Meksyku, mimo trudnych warunków, pokazali się z dobrej strony, wygrywając tam m.in. maratoński mecz z wyżej sklasyfikowanym francuskim duetem Krou/Gauthier-Rat i docierając do 1/8 finału. Teraz na spróbują zawalczyć o jeszcze wyższą lokatę i cenne punkty rankingowe. W pierwszej rundzie eliminacji polski duet zmierzy się z reprezentantami gospodarzy parą Arthur/Adrielson (16:20). Z kolei wśród zespołów przystępujących do kwalifikacji mężczyzn jest złoty medalista olimpijski z Rio - Alison Cerutti, który wystątpi z nowym partnerem Oscarem Guimaraesem.

Program
6 kwietnia (czwartek)
14:40 Kociołek/Łodej - Suzuka/Reika
16:20 Kantor/Rudol - Arthur/Adrielson
18:00 Lyneel/Bassereau - Zdybek/Lewandowski

Transmisje ze wszystkich meczów - w tym kwalifikacji - dostępne będą na volleyballworld.tv. Mecze polskich par w turnieju głównym będą transmitowane na antenach Polsat Sport.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na oficjalnej stronie.

 

  • 6
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0