SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Cyfra Sport, 28 lutego 2023

Reprezentanci Tygodnia: Aleksander Śliwka i Kamila Witkowska

Miniony tydzień to przede wszystkim niezwykle emocjonujące rozgrywki TAURON Pucharu Polski. Świetną dyspozycją popisali się reprezentanci Polski, a nasz aktualny ranking zdominowali przyjmujący. W ligowych rozgrywkach pań szczególnie dobrze zaprezentowała się Kamila Witkowska.

Reprezentant Tygodnia: Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

W tym tygodniu różnica między pierwszym, a drugim miejscem była naprawdę minimalna, jednak występ Aleksandra Śliwki w finale Pucharu Polski przesądził, że to właśnie do niego trafił tytuł Reprezentanta Tygodnia. Mistrz świata 2018 zaprezentował się znakomicie i był wiodącą postacią starcia z Jastrzębskim Węglem. W dwóch meczach zdobył łącznie 30 punktów, a w potyczce o złote medale zapisał na koncie 60-procentową skuteczność w ataku, co pozwoliło mu sięgnąć po nagrodę MVP.  

2. Bartosz Bednorz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Po piętach Aleksandrowi Śliwce deptał bardzo dobrze grający Bartosz Bednorz. Przyjmujący reprezentacji Polski wykonywał świetną pracę nie tylko w ofensywie, ale i w defensywie, stając się najczęstszym celem zagrywek przeciwników. W obu spotkaniach Pucharu Polski zdobył w sumie 29 punktów, a średnia jego ataku oscylowała w granicach 50%. W finale dodatkowo wzbogacił swój dorobek czterema punktowymi blokami.

3. Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)

W najlepszej czwórce Pucharu Polski znalazł się również Tomasz Fornal i jego Jastrzębski Węgiel, którzy finalnie uplasowali się na drugiej lokacie. Choć finałowe spotkanie nie było najlepsze w wykonaniu naszego kadrowicza, to gładkie, półfinałowe zwycięstwo nad Asseco Resovią Rzeszów było w dużej mierze jego zasługą. Przyjmujący JW zdobył w nim aż 16 punktów, przy niemal 60-procentowej skuteczności w ataku. Dodatkowo dokładał swoje w obronie i bloku (5 punktów).

*Do odnotowania: Bardzo dobry mecz ma za sobą Michał Gierżot z PSG Stali Nysa, który w starciu z Barkom Każany Lwów zdobył 18 punktów, przy imponującej, prawie 70-procentowej skuteczności w ataku.

Reprezentantka Tygodnia: Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź)

W zmaganiach kobiet patrzyliśmy szczególnie uważnie na TAURON Ligę, a w niej spotkanie kolejki, czyli starcie czuba tabeli – ŁKS Commerceconu Łódź i Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. Mecz zakończył się niespodziewanie szybko, a w trzech zwycięskich dla Łodzi setach błyszczała Kamila Witkowska. Środkowa reprezentacji Polski zdobyła 12 punktów, w tym cztery blokiem oraz skończyła ponad połowę ataków.  

2. Aleksandra Gryka (ŁKS Commercecon Łódź)

Kamilę Witkowską wspierała Aleksandra Gryka, która potwierdziła, że jest w dobrej formie. Młoda środkowa zakończyła mecz z rzeszowiankami z 10 punktami na koncie i ponad 60-procentową skutecznością w ataku. Dodatkowo posłała punktową zagrywkę i postawiła dwa skuteczne bloki.

3. Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police)

Grupa Azoty Chemik Police ma za sobą trudne starcie z BKS BOSTIK Bielsko-Białą, swoim tabelowym sąsiadem. Tym razem lepsze były bielszczanki, które wygrały w pięciu setach. Mimo przegranej, zadowolona ze swojego występu może być Martyna Łukasik. Przyjmująca zdobyła łącznie 25 punktów, dwukrotnie punktowała w polu serwisowym i trzy razy zablokowała siatkarki Bielska-Białej. W ataku skończyła ponad 50-procent akcji z trzydziestu ośmiu wykonanych prób.

*Do odnotowania: Kolejny raz dobrze zagrała Weronika Centka (Developres BELLA DOLINA Rzeszów), która w meczu z ŁKSem zdobyła 11 punktów, przy blisko 60-procentowej skuteczności w ataku. W swoich statystykach zmieściła również trzy punktowe bloki i jedną punktową zagrywkę.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 8
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0