SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, 25 lutego 2023

Memorandum o partnerstwie Polski i Szkocji podpisane w Krakowie

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, wiceprezes Andrzej Lemek oraz Veronica Rusich reprezentująca Scottish Volleyball - Szkocki Związek Piłki Siatkowej podpisali w Krakowie memorandum o partnerstwie obu federacji.

Siatkówka w Polsce od lat cieszy się wielką popularnością. Sukcesy naszych reprezentacji oraz zawodników na arenach międzynarodowych, które są owocem bardzo dobrego systemu szkolenia oraz wysoki poziom organizowanych przez nas największych imprez siatkarskich stanowią przykład dla innych krajów. Dbając o rozwój dyscypliny, Polski Związek Piłki Siatkowej chce dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, wspierając mniejsze federacje.

- Bardzo się cieszymy, że kolejne państwo chce z nami współpracować i rozwijać siatkówkę. Jesteśmy zdania, że należy współpracować i dzielić się wiedzą jaką mamy, aby nasza dyscyplina się rozwijała w każdym państwie. Dla nas to wielkie wyróżnienie, że jesteśmy wśród tych państw, które mogą pomagać innym – podkreślił prezes PZPS Sebastian Świderski.

Partnerstwo Polski i Szkocji ma być wzmocnieniem współpracy między naszymi federacjami w wielu aspektach, m.in. poprzez dzielenie się doświadczeniami w zakresie szkolenia, sędziowania, organizowania obozów oraz imprez w Polsce i Szkocji, a także wspieraniu promocji sportu masowego.

- W duchu współpracy, rozwoju i partnerstwa, Szkocka Siatkówka jest niezwykle szczęśliwa i wdzięczna za możliwość uczenia się i zdobywania wiedzy oraz doświadczenia od Polskiego Związku Piłki Siatkowej – powiedziała dyrektor generalny Scottish Volleyball, Margaret Ann Fleming.

Inicjatywa Polski i Szkocji została doceniona również przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej. – W CEV cenimy wszystkie inicjatywy, które pomagają rozwijać naszą dyscyplinę poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Nasza organizacja zachęca wszystkie kraje, gdzie Siatkówka jest bardziej ugruntowaną dyscypliną i odnosi większe sukcesy, do wspierania ich przyjaciół z innych krajów, aby te mogły czerpać z ich know-how. Dlatego współpraca pomiędzy krajowymi federacjami Polski i Szkocji stanowi doskonały przykład tego, że Siatkówka łączy nas w duchu przyjaźni i solidarności - a ucząc się jedni od drugich, możemy wszyscy mierzyć wyżej dla wspólnego dobra sportu i wychowania przyszłych pokoleń zawodników – stwierdził prezydent CEV Aleksandar Boričić

Do spotkania przedstawicieli obu federacji doszło w Krakowie podczas TAURON Pucharu Polski.

- To dla mnie zaszczyt reprezentować Szkocję w tym przełomowym momencie. Partnerstwo z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej będzie impulsem dla rozwoju siatkówki w Szkocji. Chcemy się uczyć i pracować z liderami naszego sportu - dodała Veronica Rusish z departamentu Rozwoju Regionalnego Scottish Volleyball.


23757e 1

  • 0
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0