SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 21 lutego 2023

Reprezentanci Tygodnia: Tomasz Fornal i Weronika Szlagowska

Emocji nie brakowało zarówno na polskich parkietach, jak i za granicą. Tym razem na szczycie naszego rankingu znaleźli się przedstawiciele rodzimej ligi – Tomasz Fornal i Weronika Szlagowska.

Reprezentant Tygodnia: Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)

Spotkanie Barkomu-Każany Lwów z Jastrzębskim Węglem było jednostronne, a pierwszy set wygrany przez jastrzębian 25:10, najlepiej to potwierdza. Jednym z siatkarzy JW, który bezlitośnie wykorzystał niemoc rywali był Tomasz Fornal. Przyjmujący reprezentacji skończył 10 z 13 ataków, zupełnie unikając błędów w ofensywie. Cały występ wzbogacił o punktowy serwis i punktowy blok.

2. Artur Szalpuk (Projekt Warszawa)

Tuż za Tomaszem Fornalem, plasuje się jego potencjalny konkurent na pozycji przyjmującego – Artur Szalpuk, który od kilku tygodni stanowi o sile ofensywnej warszawskiego zespołu. Mistrz świata 2018 tym razem zagrał bardzo dobry mecz z Indykpolem AZS Olsztyn, punktując 16 razy. W ataku zanotował wysoką, bo ponad 60-procentową skuteczność, a także wsparł swoją drużynę w defensywie, odbierają blisko 30 serwisów.

3. Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów)

Nasz ranking w tym tygodniu zamyka Mateusz Bieniek, który mimo dużych trudności PGE Skry Bełchatów, nie traci swojej jakości. Kadrowy środkowy w przegranym pięciosetowym meczu z GKS Katowice, zdobył w sumie 18 punktów, przy 65-procentowej skuteczności w ataku. Bilans uzupełnił dwoma punktowymi blokami i trzema „oczkami”, wywalczonymi w polu serwisowym.

*Do odnotowania: W tym samym meczu z bardzo dobrej strony pokazał się Damian Domagała. Atakujący GKS Katowice sięgnął po 24 punkty, nękając rywali trudnymi zagrywkami, które przyniosły mu cztery bezpośrednie „oczka”. Dwudziestoczterolatek to wielokrotny mistrz świata i Europy w młodzieżowych reprezentacjach.  

Reprezentantka Tygodnia: Weronika Szlagowska (Developres BELLA DOLINA Rzeszów)

Weronika Szlagowska przeciwko MOYA Radomka Lotnisko Radom zagrała koncertowo i w czterosetowym meczu, wywalczyła 19 punktów. Kadrowa przyjmująca skończyła 15 z 34 ataków i zrobiła swoje przy odbiorze zagrywki, znacznie ułatwiając koleżankom dalszą grę. Wykonała także bardzo dobrą pracę na siatce, trzykrotnie zatrzymując blokiem radomianki. W sumiennym zbieraniu punktów, nie zapomniała też o punktowym serwisie.

2. Olivia Różański (Reale Mutua Fenera Chieri)

Choć Olivia Różański mecz z Igor Gorgonzola Novara rozpoczęła w kwadracie dla rezerwowych, to od drugiego seta dostała szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Przyjmująca reprezentacji Polski wniosła wiele zarówno w ofensywie, jak i w defensywie, a jej wszechstronność została dostrzeżona przez komisarza spotkania, który przyznał jej nagrodę MVP. Nasza reprezentantka w całym meczu zdobyła 15 punktów, przyjęła 27 zagrywek i skończyła 12 z 22 ataków, nie popełniając w tym elemencie ani jednego błędu.

3. Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź)

Kamila Witkowska od lat jest bywalcem naszego rankingu i w tym tygodniu również nie mogło jej zabraknąć. Środkowa ŁKSu tym razem postraszyła siatkarki #VolleyWrocław, cztery razy zdobywając na nich punkty w bloku. Największą zmorą dla wrocławianek były jednak jej sprytne ataki, które przyniosły naszej kadrowiczce 12 punktów, przy 60-procentowej skuteczności. Nie mogło także zabraknąć akcentu w polu serwisowym, gdzie sięgnęła po jedno „oczko”.   

Polską Siatkówkę wspierają

  • 28
  • 0
  • 6
  • 0
  • 1