SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska / CEV, fot. Torino 2025 Organising Committee, 21 marca 2023

Polacy triumfują na śniegu w #TO25 w Bardonecchia

W miniony weekend w Bardonecchia odbywał się Festiwal Siatkówki na Śniegu #TO25 zorganizowany przez Komitet Organizacyjny Zimowej Uniwersjady Turyn 2025 we wsparciu ze Snow Volley Italia. Wydarzenie promujące siatkówkę na śniegu zakończyło się sukcesem organizatorów i polskiej drużyny, która stanęła na najwyższym stopniu podium.

Polska drużyna w składzie Piotr Groszek, Karol Szczepanik i Michał Matyja wygrała w finałowym meczu w dwóch setach z Czechami. Równolegle z turniejem #TO25 odbywały się zawody w formacie King of the Court, w którym Polacy również zameldowali się na podium, zajmując 3. miejsce.

Siatkówka na śniegu w ostatnich latach zyskuje na popularności, a FIVB, CEV, Włoska Federacja Piłki Siatkowej oraz Snow Volley Italia dążą do włączenia jej do programu Uniwersjady w 2025 roku, jako dyscypliny opcjonalnej. Festiwal siatkówki na śniegu w Bardonecchia był pierwszym krokiem w tym kierunku.

"FIVB jest zaangażowane w rozwój sportu, jakim jest siatkówka na śniegu na całym świecie i zawsze wspieramy inicjatywy, które dają możliwość zaangażowania kolejnych osób w ten sport. Festiwal Siatkówki na Śniegu w Bardonecchia w pełni zaprezentował uniwersalność naszego sportu, a także rozrywkę i wyjątkowy duch siatkówki śniegu" - mówił o tym wydarzeniu Dr Ary S. Graça, Prezydent FIVB. 

"Zawsze z zadowoleniem witamy każdą inicjatywę, która pomaga promować siatkówkę na śniegu i zwraca uwagę na najmłodszą i najbardziej 'cool' wersję siatkówki. Od momentu jej wprowadzenia w 2016 roku, siatkówka na śniegu pomogła nam przenieść siatkówkę do naprawdę kultowych lokalizacji, zapewniając wspaniałe doświadczenia zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Jestem przekonany, że to wydarzenie w Bardonecchia przyczyni się do dalszego rozwoju siatkówki na śniegu we Włoszech i całej Europie, kładąc podwaliny pod organizację większej liczby takich zawodów w najbliższej przyszłości" - podkreślił Aleksandar Boričić, Prezydent CEV.

W najbliższy weekend najlepsi siatkarze na śniegu będą rywalizować w mekce tej dyscypliny - austriackim Wagrain, gdzie odbędzie się turniej CEV Snow Volleyball European Tour. W zawodach wezmą udział reprezentanci 16 krajów - 28 drużyn mężczyzn i 16 zespołów kobiet, wśród nich są oczywiście triumfatorzy z Bardonecchia. Wagrain będzie jedynym turniejem tegorocznego touru, ze względu na tragiczne wydarzenia w Turcji dwa turnieje zaplanowane w tym kraju w lutym zostały odwołane.

23865b

  • 3
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0