SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: wawawake, 18 lipca 2018

Michalak i Kruk mistrzami polski juniorów na plaży

W Bielawie zakończyły się finały mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. W turnieju finałowym zameldowało się 16 duetów.

W Bielawie do rywalizacji przystąpiło szesnaście par męskich. Po dwa duety reprezentowały województwa dolnośląskie, śląskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie i łódzkie. Po jednym przedstawicielu w finałach miały natomiast województwa lubuskie, lubelskie, wielkopolskie, podkarpackie, zachodnio-pomorskie i pomorskie. Pary rywalizowały systemem brazylijskim, podwójnej eliminacji. Po zaciętych spotkaniach do półfinałów awansowali Mateusz Michalak/Miłosz Kruk, Jakub Kraut/Dawid Pawlun, Patryk Foltynowicz/Ernest Kaciczak i Wojciech Madej/Piotr Piwowarczyk. Po emocjonujących starciach do finału awansowali Michalak/Kruk i Kraut/Pawlun. Foltynowicz/Kaciczak i Madej/Piwowarczyk zagrali o brązowe medale.

Kibice mogli być zadowoleni z poziomu spotkań, które zdecydowały o podziale „krążków”. Finał ostatecznie wygrali Mateusz Michalak i Miłosz Kruk. W meczu o brąz lepsi byli Patryk Foltynowicz i Ernesst Kaciczak. Po zakończeniu finału przyznano nagrody indywidualne. MVP mistrzostw Polski wybrano Dawida Pawluna. Debiutem turnieju okrzyknięto Jakuba Krauta, który wiekowo należy jeszcze do kadetów.  

Klasyfikacja medalowa i nagrody indywidualne:

1 miejsce: Mateusz Michalak i Miłosz Kruk

2 miejsce: Dawid Pawlun i Jakub Kraut

3 miejsce: Patryk Foltynowicz i Ernest Kaciczak

4 miejsce: Wojciech Madej i Piotr Piwowarczyk

MVP MP: Dawid Pawlun

Najlepszy atakujący: Miłosz Kruk

Najlepiej broniący: Patryk Foltynowicz

Debiut turnieju: Jakub Kraut

  • 20
  • 3
  • 66
  • 1
  • 2