Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Anna Daniluk, 18 lipca 2018

Dziś poznamy zwycięzców MP juniorów i juniorek w siatkówce plażowej

W Bielawie i w Częstochowie trwają finały mistrzostw Polski juniorów i juniorek w siatkówce plażowej. W każdym z miast zameldowało się 16 duetów.

W Bielawie do rywalizacji przystąpiło szesnaście par męskich. Po dwa duety reprezentowały województwa dolnośląskie, śląskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie i łódzkie. Po jednym przedstawicielu w finałach miały natomiast województwa lubuskie, lubelskie, wielkopolskie, podkarpackie, zachodnio-pomorskie i pomorskie. Pary rywalizowały systemem brazylijskim, podwójnej eliminacji. Po zaciętych spotkaniach do półfinałów awansowali Mateusz Michalak/Miłosz Kruk, Jakub Kraut/Dawid Pawlun, Patryk Foltynowicz/Ernest Kaciczak i Wojciech Madej/Piotr Piwowarczyk.

W Częstochowie odbywa się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek. Pod Jasną Górą zameldowało się szesnaście par kobiecych, po dwa zespoły z województwa lubelskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego oraz po jednym przedstawicielu ze Śląska, Mazowsza, Małopolski i Kujaw. Do półfinału awansowały Monika Jagła/Natalia Ciesielska, Kornelia Matysik/Julia Sobczak, Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł oraz Zuzanna Herrmann/Klaudia Perowicz.  

  • 14
  • 3
  • 40
  • 1
  • 1