SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 24 stycznia 2023

Czas na Beach Pro Tour Finals w Doha (program i plan transmisji)

W czwartek w Doha rozpocznie się finałowy turniej pierwszej edycji Beach Pro Tour z udziałem najlepszych par minionego sezonu. Wśród nich nie zabraknie Michała Bryla i Bartosza Łosiaka, którzy sklasyfikowani są na piątym miejscu w światowym rankingu.

W turnieju, który rozgrywany będzie w dniach 26-29 stycznia w Aspire Park w Doha, zobaczymy osiem najwyżej klasyfikowanych drużyn rankingu FIVB oraz dwie z dzikimi kartami. W przypadku turnieju mężczyzn dzikie karty otrzymali Chilijczycy - Marco i Esteban Grimalt oraz Włosi Alex Ranghieri i Adrian Carambula, który za sprawą swojej nietypowej zagrywki znany jest jako Mr. SkyBall.

Duety podzielono na dwie grupy po pięć par. Turniejowa '5-tka', czyli Michał Bryl oraz Bartosz Łosiak wystąpią w grupie A, w której przyjdzie im się zmierzyć z wiceliderami rankingu Katarczykami Cherifem i Ahmedem, Brazylijczykami Georgem i Andre (#4) oraz wspomnianymi kuzynami Grimalt z Chile (#9) i włoskim duetem Carambula/Ranghieri.

W grupie B zobaczymy liderów rankingu, mistrzów świata i mistrzów olimpijskich – Norwegów Andersa Mola i Christiana Soruma, Holendrów Brouwera i Meeuwsena, którzy są sklasyfikowani ex aequo z Katarczykami na drugim miejscu, Włochów Nicolai/Cottafava (#6), Czechów Perusic/Schweiner (#6) oraz Brazylijczyków Renato i Vitora Felipe (#8).

W pierwszym dniu turnieju, czyli w czwartek 26 stycznia, Polacy zmierzą się kuzynami Marco i Estebanem Grimalt (początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00 czasu polskiego) oraz z Brazylijczykami Georgem i Andre (18:00). Dzień później, zagrają z Carambulą i Ranghierim (18:00), a w sobotę przyjdzie czas na starcie z reprezentantami gospodarzy - Cherifem i Ahmedem. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do półfinałów, a drużyny sklasyfikowane na drugim i trzecim miejscu zagrają w ćwierćfinałach.

Mecze naszych reprezentantów będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu.

Program Beach Pro Tour Finals 2022 - Doha

Czwartek (26 stycznia)
13:00 Bryl/Łosiak - Grimalt E./Grimalt M.  (Polsat Sport Extra)
18:00 George/Andre - Bryl/Łosiak (Polsat Sport Premium 1)

Piątek (27 stycznia)
18:00 Carambula/Ranghieri - Bryl/Łosiak (Polsat Sport Premium 1)

Sobota (28 stycznia)
14:00 Cherif/Ahmed - Bryl/Łosiak (Polsat Sport News)
Ćwierćfinały

Niedziela (29 stycznia)
Półfinały
Mecze medalowe

  • 2
  • 2
  • 12
  • 0
  • 0