SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Conny Kurth/King of the Court, 13 stycznia 2023

Bryl i Łosiak w wielkim finale King of the Court

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w niesamowitym stylu awansowali do finału King of the Court w Doha. W ostatniej minucie decydującej rundy swojego półfinałowego spotkania zdobyli osiem punktów z rzędu i zapewnili sobie udział w meczu o koronę sezonu 2022.

Finałowy turniej sezonu 2022 King of the Court, który od środy rozgrywany jest w Aspire Zone wkroczył w decydującą fazę. W półfinale Biało-Czerwoni zagrali ze zwycięzcami swojej ćwierćfinałowej grupy estońskim duetem Nolvak/Korotkov, mistrzami Europy - szwedzką parą Ahman/Hellvig, triumfatorami grupy C – Holendrami Penninga/Luini i Łotyszami Tocs/Fokerots.

Pierwsza runda półfinałowego starcia zakończyła się zwycięstwem Bryla i Łosiaka, mimo że początkowo zmagali się z problemami na zagrywce. Jednak, kiedy w końcu pokonali królewską parę, utrzymali się na królewskiej stronie przez 10 wymian, zdobywając 9 punktów z rzędu i z dorobkiem 11 punktów wygrali tę partię. Z turniejem pożegnali się Estończycy.

Druga runda była popisem siły w wykonaniu Ahmana i Hellviga, którzy byli praktycznie nie do zatrzymania. W decydującej fazie tej partii Polacy bili się o awans z Łotyszami Tocsem i Fokerotsem, jednak w ostatnich minutach nie tylko uchronili się przed eliminacją, ale i awansowali na drugie miejsce z sumą 9 punktów, dostarczając kibicom wielu spektakularnych akcji. Odpadli Łotysze, którzy wciąż mają szansę wywalczenia awansu do finału w barażach.

Przez długi czas decydująca runda nie układała się po myśli Polaków. Holendrzy Penninga i Luini dominowali na boisku, wypracowując sobie dużą przewagę nad Polakami i Szwedami. Z kolei, mistrzowie Europy jeszcze półtorej minuty przed końcem spotkania wydawali się pewni bezpośredniego awansu do finału, mając 6 punktów przewagi nad Biało-Czerwonymi. Michał Bryl i Bartosz Łosiak nie poddali się. W szalonym pościgu odrobili straty i wygrywając 8 akcji z rzędu zapewnili sobie bezpośredni awans do finału wraz z Holendrami, którzy wygrali ten półfinał. Szwedzi i Łotysze jutro zagrają w barażu o ostatnie finałowe miejsce.

W drugim półfinale doszło do sensacji w pierwszej rundzie. Obrońcy tytułu, reprezentanci gospodarczy Ahmed i Cherif zostali wyeliminowani. Miejsca w półfinale wywalczyli Field i Immers (Ze względu na kontuzję Christiana Varenhorsta, jego partner Matthew Immers połączył siły z Troyem Fieldem) oraz Brouwer i Meeuwsen. Swoich sił w barażach będą próbować duety Henning/Winter i Popov/Reznik.

Wielki finał o koronę sezonu 2022 odbędzie się w sobotę o godzinie 18:15 czasu polskiego.

Półfinał A (R1-R2-R3)
Penninga/Luini 6-6-21
Łosiak/Bryl 11-9-10
Ahman/Hellvig 9-18-8
Tocs/Fokerots 6-4
Nolvak/Korotkov 1

Pełne wyniki oraz więcej informacji na temat King of the Court można znaleźć na stronie turnieju

Spotkania transmitowane są na dedykowanej platformie OTT King of the Court.

  • 11
  • 1
  • 5
  • 0
  • 0