SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Conny Kurth/King of the Court, 12 stycznia 2023

King of the Court Doha: Gruszczyńska/Wachowicz żegnają się turniejem, Bryl/Łosiak poznali rywali

W czwartkowy wieczór kontynuowano rywalizację o koronę finałowego turnieju King od the Court 2022 w Doha. Niestety, walczące w barażach o miejsce w półfinale Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały i muszą pożegnać się z turniejem. Z kolei, Michał Bryl i Bartosz Łosiak poznali swoich półfinałowych przeciwników.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w środę zajęły czwarte miejsce w swojej ćwierćfinałowej grupie. Tym samym Polki o awans do półfinału musiały zagrać w barażach. Rywalkami polskiego duetu były Szwajcarki A. Verge-Depre/Bentele, Szwedki Thurin/Thurin oraz australijsko-włoska para Fleming/Orsi Toth. Chociaż Biało-Czerwone robiły, co w ich mocy, aby pozostać w grze, to ich przeciwniczki okazały się lepsze. Polki zajęły ostatnie miejsce, co oznacza eliminację z walki o koronę. Rywalizację w barażach z dorobkiem 9 punktów wygrały Helwetki.

Play-off
Verge-Depre/Bentele 9
Thurin/Thurin 8
Fleming/Orsi Toth 6
Gruszczyńska/Wachowicz 3

Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy już w środę zapewnili sobie bezpośredni awans do półfinału, w czwartek poznali swoich rywali. W walce o finał polska para zmierzy się ze zwycięzcami swojej grupy – estońskim duetem Nolvak/Korotkov, mistrzami Europy – szwedzką drużyną Ahman/Hellvig, triumfatorami grupy C – Holendrami Penninga/Luini i Łotyszami Tocs/Fokerots, którzy zwycięsko wyszli z baraży. Początek 'polskiego' półfinału o godzinie 15:15 naszego czasu.

W drugim półfinale zagrają Popov/Reznik (Ukraina), Ahmed/Cherif (Katar), Brouwer/Meeuwsen (Holandia), Varenhorst/Immers (Holandia) i Henning/Winter (Niemcy).

Dwie najlepsze pary z każdego półfinału awansują bezpośrednio do wielkiego finału sezonu 2022, który zaplanowano na sobotę (18:15). Trzeci i czwarty zespół zagrają w sobotę (16:00) w barażach o ostatnie miejsce w finale.

Pełne wyniki oraz więcej informacji na temat King of the Court można znaleźć na stronie turnieju

Spotkania transmitowane są na dedykowanej platformie OTT King of the Court.

  • 4
  • 1
  • 9
  • 1
  • 0