SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 16 grudnia 2022

Łosiak z Brylem szykują w Spale formę na nowy sezon

Nasza najlepsza para w siatkówce plażowej Bartosz Łosiak i Michał Bryl przygotowują się w Spale do sezonu 2023. Dziś zawodnicy zrobili z trenerem Grzegorzem Klimkiem weekendową pauzę, a ponownie na obiektach tamtejszego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS zameldują się w poniedziałek rano.

- Przygotowujemy się do sezonu, który będzie już czasem olimpijskich kwalifikacji do igrzysk w Paryżu. Będziemy pracować do świąt Bożego Narodzenia. W styczniu czekają naszych zawodników pierwsze starty. Od 26 do 29 stycznia zagrają w katarskiej Dausze w finałowym turnieju Beach Pro Tour – mówi trener Grzegorz Klimek.

W Katarze zagra po dziesięć najlepszych par kobiecych i męskich, wśród których będzie osiem czołowych duetów z rankingu oraz po dwie z dzikimi kartami. Na boiskach zobaczymy elitę światowej siatkówki plażowej z sezonu 2022, w której zameldowali Łosiak z Brylem dzięki swojej znakomitej grze.

- Wszystkie drużyny, które zagrają w finale, zasługują na miano najlepszych z najlepszych. Możemy spodziewać ekscytującego widowiska w wykonaniu światowej czołówki, walczącej o pierwszy w historii tytuł finałów Beach Pro Tour – mówił Finn Taylor, dyrektor generalny FIVB podczas podpisywania w Lozannie umowy z katarską federacją na organizację turniejów w Dausze. Przez trzy kolejne lata turnieje finałowe Beach Pro Tour będą rozgrywane właśnie w Dausze.

- Po zakończeniu finałów Beach Pro Tour nasi zawodnicy zagrają jeszcze tam turniej rangi Elity. Do Polski wrócimy na początku lutego. Ale w Dausze będziemy już wcześniej. W pierwszej połowie stycznia mamy zaplanowany start w zawodach King of The Court. Będzie to sprawdzian i rekonesans przed finałami Beach Pro Tour. Na razie w grudniu mamy zaplanowany czas solidnej pracy w Spale – powiedział Grzegorz Klimek.

Trener Klimek poinformował, że "polska ekipa z radością przyjęła informację o przyznaniu stolicy Austrii roli gospodarza mistrzostw Europy." - Na kontynencie Wiedeń jest najlepszym miejscem dla tej dyscypliny sportu. W czasie turniejów atmosfera jest sportowa i gorąca – podkreślił polski szkoleniowiec.

Do polskiej ekipy dotarły już z FIVB nowe piłki, którymi będą rozgrywane od tego sezonu turnieje w siatkówce plażowej. - W piątek otrzymaliśmy nowy sprzęt, a w poniedziałek będziemy je testować – zakończył Grzegorz Klimek.

 

  • 6
  • 1
  • 14
  • 0
  • 0