SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, fot. Jarosław Pruss, 1 września 2022

Orlen MP Seniorów w siatkówce plażowej – nikt nie narzekał na brak emocji

Od 26 do 28 sierpnia Września była gospodarzem jednej z najważniejszych imprez sezonu, Orlen Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Siatkówce Plażowej, w których zobaczyliśmy dużo dobrej gry. Kibice nie narzekali na brak emocji.

Do rywalizacji przystąpiło 16 najwyżej sklasyfikowanych par żeńskich i 24 męskie. Grano systemem brazylijskim. W turnieju kobiet nie zabrakło nikogo ze ścisłej czołówki, nieco inaczej wyglądała sytuacja u mężczyzn gdzie ze względu na problemy zdrowotne nie stawiła się para Michał Bryl/Bartosz Łosiak. Kontuzja wyeliminowała z gry także Macieja Rudola, którego w parze z Piotrem Kantorem zastąpił Jakub Szałankiewicz. Nie zabrakło za to sprawców sensacji poprzednich mistrzostw czyli pary Zdybek/Lewandowski, którzy przystąpili do turnieju jako obrońcy tytułu sprzed roku. Dla wrześnian te mistrzostwa były szczególnie atrakcyjne gdyż do rywalizacji wśród seniorek przystąpił dwie rodzime wrześnianki - Martyna Wardak oraz Jagoda Gruszczyńska.

Współzawodnictwo w pierwszy dzień mistrzostw ze względu na wspaniałą infrastrukturę Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych toczyło się na czterech boiskach, w drugim dniu już tylko na trzech, a w niedzielę tylko na korcie centralnym. Od soboty do końca trwania imprezy towarzyszyły zawodnikom kamery Polsatu i wszystkie mecze z pierwszego boiska można było oglądać na żywo w Polsat sport.

Także w sobotę, gdy większość zawodników przystąpiła już do gry, odbyło się uroczyste rozpoczęcie. Artur Mokracki  - Wiceburmistrz Wrześni, Jacek Kasprzyk – Członek Zarządu PZPS, Robert Wardak - Prezes KPS Progress Września, Daniel Więcek – właściciel firmy P.H. Progress i Jacek Broński - Prezes  Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej uczestniczyli w ceremonii otwarcia  ORLEN Mistrzostw Polski i jako gospodarze zawodów przywitali przybyłych z całej Polski uczestników oraz zaproszonych gości z ramienia samorządowych władz i sponsorów. 

Mecze zarówno wśród Pań jak Panów stały na bardzo wysokim poziomie i na brak emocji przybyli na boiska kibice nie mogli narzekać. Nie obyło się też bez sensacji. Już w pierwszym dniu zawodów wśród Pań odpadła para Saad/ Lipska, które wcześniej wymieniane były wśród kandydatek do medalu. Za to bardzo dobrze sprawowały się wrześnianki i awansowały wraz ze swoimi partnerkami do kolejnej rundy rozgrywek. Dobre nagłośnienie imprezy w lokalnych mediach  oraz obecność wrześnianki już w bezpośrednich meczach o medale zaowocowało pełnymi trybunami podczas niedzielnych półfinałów i meczów o miejsca na podium. Wśród panów swoje półfinały wygrali Kantor/Szałankiewicz i Kądzioła/Ociepski tym samym zeszłoroczni mistrzowie mogli stanąć już tylko do walki o brąz.  Po zaciętym spotkaniu pokonali oni parę Janiak/Brożyniak 2:0 i tym samym stanęli na najniższym stopniu podium.

23159c

Mecz finałowy to już piaskowe szachy, na boisko wybiegli panowie, którzy świetnie się znają, zagrali przeciwko sobie i z sobą wiele meczy i wiadomo było, że o tytule mistrza Polski zdecydują detale. Tak też było, po bardzo zaciętym i pełnym emocji meczu złoty medal trafił w ręce pary Kądzioła/Ociepski. Wśród Pań natomiast już ćwierćfinały przyniosły spore emocje. Rozstawiona z nr 1 para kadrowa Kociołek/Łodej spotkała się z parą Gruszczyńska/Wachowicz. W ćwierćfinałowej rywalizacji wygrały te drugie i tym samym zameldowały się w półfinale. Wszyscy znawcy tej dyscypliny sportu zgodnie orzekli, że ten sam zestaw par spotka się ze sobą ponownie w wielkim finale.  Tak też było, gdyż para Kociołek/Łodej w tym samym dniu idąc drugą stroną drabinki weszła do półfinału i pokonała w nim parę Wiatr/ Kaczmarek meldując się w walce o złoto. Gruszczyńska/Wachowicz pokonały natomiast parę Legieta/Jochym i tym samym zagwarantowały sobie możliwość walki  o złoto. Mecz o trzecie miejsce przebiegał pod dyktando młodszej pary czyli Legieta/Jochym ale nie zmienia to faktu, że para Wiatr/Kaczmarek, stworzona na potrzeby mistrzostwa kraju okazała się czarnym koniem tej imprezy. Podczas meczu finałowego kobiet mieszkańcy Wrześni nie zawiedli i licznie stawili się wypełniając całą trybunę przy korcie centralnym. Ich gorący doping i żywiołowe reagowanie nie pozostało obojętne na wynik meczu. W wielkim finale wrześnianka Jagoda Gruszczyńska i jej partnerce Aleksandrze Wachowicz ponownie pokonały parę Kociołek/Łodej 2:0 i tym samym zdobyły tytuł mistrzyń Polski. Obie po meczu dziękowały tej niesamowitej publiczności za tak fantastyczny doping.

Uroczystą dekoracją zwycięzców zakończyły się  Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Pogoda dopisała, sportowa  atmosfera również, obyło się bez kontuzji, a gracze wyjeżdżali z Wrześni zadowoleni i pełni uznania dla organizatorów.

Wiemy, że bez przychylność i wsparcie Burmistrza Wrześni oraz sponsorów i ludzi z siatkarskiego środowiska sportowego,  nie byłoby zawodów sportowych, tak wysokiej rangi, na w pełni profesjonalnym poziomie. Dlatego organizatorzy chcieliby jeszcze raz bardzo podziękować PKN Orlen, Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, Burmistrzowi Miasta i Gminy Września, Wrzesińskim Obiektom Sportowo – Rekreacyjnym ,firmą : P.H. Progress, Gibowski sp. z o.o., MPT PIK, Grupa ASTAT sp. z o.o., SEB-INSTAL. McDonalds, Pałac na Opieszynie, Budex, Krispol, LookReh, Soliddom, Agro Kowalski, Tonsil, BeClever, Browar Fortuna, Avocado, Hotel Kosmowski, Techpak, Zelka, Społem, Powiatowy Bank Spółdzielczy, Kamena, Radio Września.

Gospodarze są przekonan, że dzięki dobrodziejom i przy ich pomocy przeskoczą na wyższy poziom i w przyszłym roku zmierzą się z wyzwaniem zorganizowania imprezy siatkarskiej o międzynarodowym zasięgu.  Raz jeszcze dziękują.

23159d

  • 8
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0