SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Julia Gierczyńska, KP, fot. Jarosław Pruss, 27 sierpnia 2022

Orlen Mistrzostwa Polski Seniorów w siatkówce plażowej – dzień II

We Wrześni rozgrywane są ORLEN Mistrzostwa Polski Seniorów w Siatkówce Plażowej. Medalistów poznamy w niedzielę. W finale turnieju kobiet zagrają Katarzyna Kociołek i Marta Łodej z Jagodą Gruszczyńską i Aleksandrą Wachowicz.  Joanna Wiatr/Aneta Kaczmarek spotkają się z Kingą Legietą/Nicole Jochym w meczu o brązowy medal.

Wiatr i Kaczmarek oraz Gruszczyńska/Wachowicz miały krótszą drogę do czołowe czwórki. Ich rywalki musiały zagrać baraże. Legieta/Jochym wygrały z Jundził/Ceynowa 2:0 (23:21, 21:17), a Kociołek/Łodej z Justyną Łukaszewską/Izabelą Błasiak 2:0 (21:19, 21:11).

- Jeśli chodzi o nasz team, przyjechałyśmy tu bez większych oczekiwań, bo nigdy wcześniej ze sobą nie grałyśmy, więc bawimy się tym i jak na razie z dobrym skutkiem. Turniej pod względem organizacyjnym jest na bardzo wysokim poziomie, gospodarze troszczą się o zawodników - mówi Aneta Kaczmarek.

Pierwszymi półfinalistami w turnieju mężczyzn zostali Piotr Kantor i Jakub Szałankiewicz, którzy wygrali z Marcinem Ociepskim i Michałem Kądziołą 2:1 (21:17, 18:21, 15:9). Jako drudzy do czołowej czwórki zakwalifikowali obrońcy tytułu Paweł Lewandowski/Jakub Zdybek. Zwyciężyli oni Piotra Janiaka i Jędrzeja Brożyniaka 2:1 (21:19, 16:21, 15:8). Pokonani mają jeszcze jedną szansę w rywalizacji o awans do półfinału. Baraże odbędą się w niedzielę.

Z numerami pierwszymi do rywalizacji we Wrześni przystąpili Katarzyna Kociołek/Marta Łodej oraz Piotr Kantor/Jakub Szałankiewicz (wszyscy ORLEN Team). Z powodu różnych dolegliwości zdrowotnych nie grają Michał Bryl/Bartosz Łosiak, czwarty duet ostatniego kontynentalnego czempionatu oraz partner Kantora - Maciej Rudol.

- Orlen Mistrzostwa Polski 2022 zapisały się w historii wrzesińskiej plażówki. Podczas wielu rozmów z uczestnikami turnieju zapewniali mnie o pozytywnych opiniach i swoim zadowoleniu z przebiegu całej rywalizacji. W organizację imprezy zaangażowaliśmy wielu pasjonatów siatkówki, którzy wykonali kawał ciężkiej pracy. Słowem, warto było! Jednocześnie wszystkim za cały trud dziękuję. Mam nadzieję, że udało nam się stworzyć atmosferę sportowego święta na wrzesińskim piasku, na który wszyscy będą bardzo często i chętnie wracać.- mówi Robert Wardak, Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej i organizator tegorocznychORLEN  Mistrzostw Polski.

Pólfinały turnieju kobiet:
Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Kinga Legieta/Nicole Jochym 2:0 (21:18, 21:16)
Joanna Wiatr/Aneta Kaczmarek - Katarzyna Kociołek/Marta Łodej 0:2 (13:21, 10:21)

Pozostałe wyniki:
Kobiety
Gruszczyńska/Wachowicz vs Kociołek/Łodej 2:0
Legieta/Jochym vs Kaczmarek/Wiatr 0:2
Jundziłł/Ceynowa vs Tylutki/Kłoda 2:0
Kielak/Kruczek vs Łukaszewska/Błasiak 0:2
Legieta/Jochym vs Jundziłł/Ceynowa 2:0
Kociołek/Łodej vs Łukaszewska/Błasiak 2:0
Gruszczyńska/Wachowicz vs Legieta/Jochym 2:0
Kociołek/Łodej vs Wiatr/Kaczmarek 2:0

Mężczyźni
Szałankiewicz/Kantor vs Korycki/Wawrzyńczyk 2:0
Ociepski/Kądzioła vs Sobstyl/Kownacki 2:0
Miszczuk/Kruk vs Brożyniak/Janiak 0:2
Lewicki/Maziarek vs Zdybek/Lewandowski 1:2
Czachorowski/Lejawa vs Groszek/Warzocha 1:2
Ilewicz/Wołoszuk vs Wawrzyńczyk/Korycki 0:2
Lech/Jaroszczak vs Krasiński/Zięba 2:1
Sdebel/Malec vs Kozłowski/Skrajny 2:0
Groszek/Warzocha vs Kownacki/Sobstyl 2:0
Ilewicz/Wołoszuk vs Wawrzyńczyk/Korycki 0:2
Lech/Jaroszczak vs Lewicki/Maziarek 2:0
Sdebel/Malec vs Miszczuk/Kruk 2:1
Kantor/Szałankiewicz vs Ociepski/Kądzioła 2:1
Brożyniak/Janiak vs Zdybek/Lewandowski 1:2
Groszek/Warzocha vs Wawrzyńczyk/Korycki 0:2
Lech/Jaroszczak vs Sdebel/Malec 1:2
Brożyniak/Janiak vs Wawrzyńczyk/Korycki  2:0
Ociepski/Kądzioła vs Sdebel/Malec 2:0

  • 16
  • 0
  • 10
  • 1
  • 0