SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, fot. KamPas Sport - Kamil Pastusiak., 21 sierpnia 2022

Historyczny turniej PKO Chełm Grand Prix Polski Polski 2022 za nami

Pierwsze rozgrywki eliminacji mistrzostw Polski w Chełmie, które rozegrano pod szyldem PKO Chełm Grand Prix Polski 2022, dobiegły końca. Po trzech dniach zmagań poznaliśmy medalistów, a na najwyższym stopniu podium historycznego turnieju stanęły pary Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz i Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski.

Ostatni dzień otworzyły ćwierćfinały rozgrywane z prawej strony turniejowej drabinki. Rozgrywano je na wszystkich czterech boiskach. Na swoich rywali już od soboty czekały pary: Miszczuk/Kruk i Zdybek/Lewandowski oraz Saad/Lipska i Gruszczyńska/Wachowicz. Pierwsze mecze siatkarek rozstrzygnęły się w dwóch setach, choć oba były bardzo wyrównane. Po nich do półfinałów awansowały dwójki Jundziłł/Ceynowa i Łukaszewska/Błasiak. W rywalizacji siatkarzy zwycięsko dzień rozpoczęły pary Brożyniak/Janiak i Ciemachowski/Sobstyl.

Duety,  które wygrały poranne mecze, nie miały łatwego zadania, ponieważ miały krótką przerwę przed półfinałami. Parze Jundziłł/Ceynowa nie przeszkodziło to w ogóle w odniesieniu dwusetowej wygranej w zaciętym starciu z teamem Saad/Lipska. W drugim półfinale triumfowała bardziej wypoczęta para Gruszczyńska/Wachowicz. Nie przyszło jej to jednak łatwo, a rywalki wysoko postawiły poprzeczkę. W męskich półfinałach dość łatwe zwycięstwo odniosła dwójka Zdybek/Lewandowski, drugi przyniósł już jednak sporo emocji. Na boisku głównym pary Kruk/Miszczuk i Brożyniak/Janiak stworzyły niesamowite widowisko, a wszystko przy dopingu pełnej trybuny. Wszyscy wspierali pochodzącego z Chełma Mikołaja Miszczuka. Niewiele brakowało, by przyniosło to efekt, duet kadrowy miał swoje szanse, ale rywale wyczekali odpowiedni moment i solidną grą awansowali do półfinału.

Mecze o brązowe medale rozegrano niedługo później. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły siatkarki i po ciekawym widowisku w dwóch setach zwycięstwo odniosły Magdalena Saad i Aleksandra Lipska. W starciu o najniższy stopień podium duet Miszczuk/Kruk zagrał już do końca na swoim równym poziomie i to on kilka godzin później mógł wskoczyć na najniższy stopień podium.

Finałowe mecze poprzedził mecz gwiazd, w którym wystąpili: Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel, Paweł Zagumny, Rafał Faryna, Gabriel Wlaź i Wojciech Miszczuk. Grający w trzyosobowych drużynach zaprezentowali się fantastycznie, przy okazji bawiąc się wspólnie z miejscową publicznością.

Finały, jak przystało na najważniejsze mecze w turnieju, odbyły się przy pełnych i co ważne bardzo aktywnych trybunach. Pierwsze na boisko wybiegły Patrycja Jundziłł i Agata Ceynowa oraz  Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. W pierwszym secie ten drugi duet nie dał rywalkom żadnych szans, natomiast kolejnego młodsze kadrowiczki rozpoczęły już dużo lepiej. Nie utrzymały jednak poziomu do końca. Cały czas bardzo dobrze spisywały się Gruszczyńska i Wachowicz, zamykając mecz  w dwóch setach.

Najwięcej emocji przyniósł mecz o złoto siatkarzy, zakończony w tie-breaku. Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski po wyrównanej partii premierowej, którą zapisali na swoim koncie Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, wrzucili "wyższy bieg". Efektem tego była gładko wygrana druga odsłona. Decydujący set to kolejne emocje, ale przy delikatnym prowadzeniu pary Zdybek/Lewandowski, którzy do końca nie pozwolili rozegrać się bardziej doświadczonym rywalom i triumfowali w całym turnieju.

23074c

Turniej kobiet - wyniki niedziela:
ćwierćfinały prawa strona
Jundziłł, P. / Ceynowa , A. – Wołoszyn, A. / Chyła, A. 2:0
(21:17, 21:17)
Łukaszewska, J. / Błasiak, I. – Ciężkowska, M. / Łunio, U. 2:0
(21:19, 21:19)

półfinały:
Saad, M. / Lipska, A. – Jundziłł, P. / Ceynowa , A. 0:2
(15:21, 22:24)
Gruszczyńska, J. / Wachowicz, A. – Łukaszewska, J. / Błasiak, I. 2:0
(21:18, 21:18)

mecz o brąz:
Saad, M. / Lipska, A. – Łukaszewska, J. / Błasiak, I. 2:0
(21:19, 21:17)

finał:
Jundziłł, P. / Ceynowa , A. – Gruszczyńska, J. / Wachowicz, A. 0:2
(12:21, 16:21)

Turniej mężczyzn - wyniki niedziela:
ćwierćfinały prawa strona
Brożyniak, J. / Janiak, P. – Lech, J. / Jaroszczak, T. 2:1
(21:13, 16:21, 15:11)
Ciemachowski, I. / Sobstyl, A. – Zięba, M. / Krasiński, J. 2:0
(22:20, 21:15)

półfinały:
Miszczuk, M. / Kruk, M. – Brożyniak, J. / Janiak, P. 1:2
(17:21, 21:18, 14:16)
Zdybek, J. / Lewandowski, P. – Ciemachowski, I. / Sobstyl, A. 2:0
(21:14, 24:22)

mecz o brąz:
Miszczuk, M. / Kruk, M. – Ciemachowski, I. / Sobstyl, A. 2:0
(21:19, 21:18)

finał:
Brożyniak, J. / Janiak, P. – Zdybek, J. / Lewandowski, P. 1:2
(21:18, 11:21, 11:15)

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Chełm. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie - "Lubelskie smakuj życie!" oraz "Z dumą wspieramy sport".

23074d

  • 8
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0