SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 19 sierpnia 2022

ME w siatkówce plażowej: dzień 5

Rywalizacja w rozgrywanych w Monachium mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej wkroczyła w decydującą fazę. W piątek w meczu 1/8 finału Piotr Kantor z Maciejem Rudolem przegrali z Ondrejem Perusicem/Davidem Schweinerem (Czechy). Bartosz Łosiak i Michał Bryl awansowali do ćwierćfiału po zwycięstwie z Holendrami Martem van Werkhoven/Stevenem van de Velde. 

Piotr Kantor i Maciej Rudol niestety nie zdołali przeciwstawić sie dobrze grającej parze czeskiej. Ondrej Perusic i David Schweiner przeważali w grze blokiem, a nasi siatkarze popełniali dużo więcej błędów własnych. Polacy w zaciętej końcówce zdołali wygrać drugiego seta, jednak to było wszystko na co było ich stać w piątkowe przedpołudnie. 

Piotr Kantor/Maciejem Rudol - Ondrej Perusic/David Schweiner 1:2 (18:21, 23:21, 12:15)

Michał Bryl i Bartosz Łosiak dobrze rozpoczęli mecz. Wykorzystali nieskuteczność w ataku
Marta Van Werkhovena i wyszli na prowadzenie 7:4. Michał Bryl zdobył trzy punkty blokiem i było 13:8. Holendrzy kolejny punkt zdobyli dopiero gdy nasi siatkarze mieli pierwszą piłkę setową, ale była to ich ostatnia zdobycz w pierwszej partii.

Po przerwie Polacy nie zwolnili tempa, po dwóch blokach Michała Bryla wyszli na prowadzenie 6:2. Holendrzy po udanej serii doprowadzili do remisu po 9. Gra punkt za punkt trwała do końca tego wyrównanego seta, którego udanym kontratakiem zakończył Bartosz Łosiak.

Nasi siatkarze w sobotnim ćwierćfinale zmierzą się z austriacką parą Robin Seidl/PhilippWaller

Bartosz Łosiak/Michał Bryl - Mart van Werkhoven/Steven van de Velde 2:0 (21:9, 23:21)

Katarzyna Kociołek i Marta Łodej nie zdołały awansować do ćwierćfinału. Biało-Czerwone w 1/8 finału przegrały 0:2 z Łotyszkami, mistrzyniami Europy z 2019 roku, Polki mimo porażki zasłużyły na słowa pochwały za swoją grę w czempionacie. Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką. Łotyszki w finale sprzed trzech lat pokonały... Kociołek i Kingę Wojtasik.

Do ćwierćfinału turnieju kobiet monachijskich ME zakwalifikowały się po dwie pary z Niemiec i Szwajcarii oraz po jednej z Hiszpanii, Holandii, Łotwy i Włoch.

  • 6
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0