SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 17 czerwca 2022

MŚ w siatkówce plażowej: dzień 8

Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej w Rzymie wkroczyły w decydującą fazę. W piątek rozegrano spotkania ćwierćfinałowe.

Mecze 1/8 finału były nieudane dla par włoskich. W walce o medale pozostał już tylko jeden duet gospodarzy - w turnieju kobiet grają Menegatti/Gottardi. Mocną pozycję w światowej siatkówce plażowej odzyskuje Brazylia, która w ćwierćfinałach jest reprezentowana przez pięć duetów, w tym jedną kobiecą. Do półfinałów zakwalifikowały się trzy duety z tego kraju - jedna kobieca i dwie męskie.

Piątkową rywalizację zakończyło spotkanie mistrzów świata ze Starych Jabłonek z 2013 roku Holendrów Brouwera/Meeuwsena z Schalkiem i Brunnerem (USA). Ci ostatni wyeliminowali w 1/8 finału Piotra Kantora/Macieja Rudola. Następnie awansowali do półfinałów.

W rzymskim turnieju startowały trzy polskie pary. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek odpadły w 1/16 finału po przegranej z reprezentantkami Łotwy – Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką 0:2 (19:21, 19:21). Michał Bryl i Bartosz Łosiak w trakcie MŚ zmagali się z chorobą i zakończyli rywalizację w fazie grupowej.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/

  • 4
  • 1
  • 14
  • 1
  • 0