SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 13 czerwca 2022

MŚ w siatkówce plażowej: dzień 4

W poniedziałek, w rozgrywanych w Rzymie mistrzostwach świata w siatkówce plażowej, zakończyła się rywalizacja w grupach, Na boiskach Foro Italico zobaczyliśmy dziś wszystkie  trzy polskie duety, uczestniczące w czempionacie. Dwa z nich Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek oraz Piotr Kantor/Maciej Rudol awansowały do fazy play off. Odpadli Michał Bryl/Bartosz Łosiak.

Jako pierwsi do gry przystąpili Piotr Kantor i Maciej Rudol, którzy w dwóch poprzednich meczach przegrali z Robinem Seidlem/Philippem Wallerem (Austria) oraz Marco i Estebanem Grimalt (Chile). Porażka z Włochami Jakob Windisch i Gianlucą DelCorso eliminowała ich z turnieju. Polacy wygrali 2:1 (22:24, 21:13, 15:9). W pierwszym secie prowadzili m.in. 10:7, ale następnie inicjatywę przejęli rywale 11:13. Od stanu po 17 trwała twarda walka o każdy punkt, w której minimalnie lepsi okazali się gospodarze, świetnie dysponowani w bloku. Drugi set rozpocząl od prowadzenia rywali 3:0, ale następnie Kantor z Rudolem opanowali sytuację i już do końca meczu dominowali na boisku.

Rywalizację w grupie I wygrali bez porażki Seidl i Waller. Pozostałe trzy duety odniosły po jednym zwycięstwie. Polacy zajęli drugą lokatę i wywalczyli awans. Mieli lepszy bilans setów niż pary chilijska i włoska.

Następnie na boisko wyszli Michał Bryl i Bartosz Łosiak, których rywalami był inny duet włoski Daniele Lupo/Alex Ranghieri. Obie pary w dotychczasowych meczach grupy B odniosły po jednym zwycięstwie i doznały po porażce. Polacy, niestety, przegrali po raz drugi. Gra w obu setach była wyrównana. Przewagi minimalne zmieniały się raz w jedną raz w drugą stronę. Włosi mieli przewagę w bloku i wygrali 2:0 (28:26, 21:18). Wynik ten oznacza, że polska para zajęła czwarte miejsce i została wyeliminowana.

Rywalkami Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek były Gaudencia Makokha/Brackcides Khadambi (Kenia). W dwóch poprzednich meczach Polki raz wygrały i raz zeszły z boiska pokonane. W tym spotkaniu były zdecydowanymi faworytkami i wygrały 2:0 (21:8, 21:17).  Nasza najlepsza kobieca para zajęła drugie miejsce i awansowała do fazy play off. W ostatnim grupowym spotkaniu Claudia Scampoli/Margherita Bianchin (Włochy) przegrały z Karlą Borger/Julia Sude (Niemcy) 0:2 (19:21, 18:21). Siatkarski niemieckie bez porażki zajęły pierwsze miejsce w grupie L.

W rzymskich MŚ po 48 par kobiecych i męskich zostało podzielonych na 12 grup po cztery w każdej. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze duety z trzecich miejsc awansują do fazy play off. Pozostałe osiem drużyn z trzecich pozycji rozegra we wtorek rundę o prawo dalszego uczestnictwa w turnieju tzw lucky losers.  Na placu boju w drabine pucharowej zostaną po 32 duety. W całym czempionacie rozegranych zostanie 216 meczów.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/

  • 6
  • 3
  • 14
  • 0
  • 1