SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 12 czerwca 2022

MŚ w siatkówce plażowej: dzień 3

W niedzielę trzecim dniu mistrzostw świata w siatkówce plażowej na rzymskim Foro Italico zagrały dwie polskie pary. Kinga Wojtasik z Katarzyną Kociołek spotkały się z Claudią Scampoli/Margheritą Bianchin(Włochy) i wygrały 2:0 (21:18, 21:12). Piotr Kantor i Maciej Rudol zagrali z Marco i Estebanem Grimaltami (Chile). Rywale zwyciężyli 2:0 (22:20, 21:16), mając w drugiej partii cały czas przewagę. Oba nasze duety przegrały swoje pierwsze spotkania.

Polskie siatkarki zaprezentowały się znakomicie w niedzielnym meczu. W pierwszym secie prowadziły m.in. 13:9, a następnie gra gra wyrównała się. W połowie Wojtasik i Kociołek miały przewagę już tylko 14:13. Losy tej partii rozstrzygnęły się w końcówce, gdy Polki przy swojej minimalnej przewadze 18:17 zdobyły dwa punkty. W drugim secie nasze zawodniczki szybko objęły prowadzenie 5:0, co pozwoliło im grać spokojnie i punktować włoski zespół.

W poniedziałek rozegrane zostaną ostatnie mecze fazy grupowej. Zobaczymy wszystkie polskie pary. Najwcześniej na boisko wyjdą Kantor z Rudolem, którzy zmierzą się z parą gospodarzy Windisch/Dal Corso (początek 11:00).

48 par kobiecych oraz męskich zostało podzielonych na 12 grup po cztery duety w każdej. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze duety z trzecich miejsc awansują do fazy play off. Pozostałe osiem drużyn z trzecich pozycji zagra rundę o prawo dalszego uczestnictwa w turnieju. Na placu boju w drabine pucharowej zostaną po 32 duety. W całym c zempionacie rozegranych zostanie 216 meczów.

Szczegóły https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/346956/  • 8
  • 3
  • 11
  • 0
  • 1