SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 29 maja 2022

Beach Pro Tour Ostrawa: wygrali mistrzowie olimpijscy

Faworyci gospodarzy Ondřej Perušič i David Schweiner nie byli w stanie postawić kropki nad i w Beach Pro Tour Elite 16, który zakończył się w niedzielę w Ostrawie. W finałowym meczu przegrali z mistrzami olimpijskimi z Tokio Andersem Molem/Christianem Sörumem (Norwegia)  1:2 (21:15, 21:23, 13:15).  

Czesi weszli w mecz znakomicie. Świetnie zaprezentowali się w pierwszym secie i pewnie objęli prowadzenie 1:0.   W drugim mieli dwa meczbole. Mol i Sörum obronili i następnie wykorzystali pierwszego setbola. – Przez półtora seta graliśmy najlepszą swoją siatkówkę. Mieliśmy świetny serwis, nie popełnialiśmy błędów. Nasze szanse na pokonanie rywali  były większe w drugim secie niż w tie breaku – mówił po spotkaniu Perušič .

Perušič ze Schweinerem w finale turnieju w Ostrawie przegrali po raz trzeci.  Pierwszy raz ulegli parze Mol/Sörum przed trzema laty, a przed rokiem doznali porażki z Holendrami  Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem. W 2020 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa.

W tym roku Holendrzy zdobyli brązowy medal po zwycięstwie nad Hiszpanami Herrerą/Gavirą 2:0 (25:23, 21:19). Ci ostatni wyeliminowali w ćwierćfinale Bartosza Łosiaka i Michała Bryla.

Turniej kobiet zakończył się niespodziewanym sukcesem pary niemieckiej  Svenja Müller/Cinja Tillmann, które do zwycięstwa doszły aż z kwalifikacji. Pokonały one faworyzowany duet Brazylijek Talita/Rebacca 2:0 (21:18, 21:16).

Kolejne spotkanie z siatkówką plażowej najwyższej światowej klasy będzie miało miejsce w łotewskiej Jurmale od 1 do 5 czerwca. Wcześniej bo już 31 czerwca w tym nadbałtyckim kurorcie dojdzie do losowania grup mistrzostw świata, które zostały zaplanowane na 10-19 czerwca w Rzymie.

  • 5
  • 2
  • 9
  • 0
  • 0