SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 7 maja 2022

Beach Pro Tour Doha: awans Bryla i Łosiaka do półfinału

Michał Bryl i Bartosz Łosiak pokonałi Leona Luini i Rubena Penningę (Holandia) 2:0 (21:17, 21:17) i awansowali do ćwierćfinału, rozgrywanego w Doha, Beach Pro Tour. Polacy zaprezentowali dobrą formę i okazali się wyraźnie lepsi od rywali. Następnie zwyciężyli Austriaków Robina Seidla oraz Philippa Wellera i w niedzielę zagrają o medale.

Na Al Gharafa Beach Courts dominują pary europejskie, Oprócz reprezentantów Polski w czołowej czwórce znaleźli się Austriacy Martin Ermacora/Moritz Pristauz, Włosi Paolo Nicolai/Samuele Cottafava oraz Holendrzy Stefan Boermans/Yorick de Groot. Właśnie ci pierwsi będą rywalami Biało-Czerwonych w niedzielnym półfinale (początek 10:30).

Bryl z Łosiakiem kontynuują dobrą passę w Doha. Od początku obu setow w meczu z Holandrami Luini/Penningą dyktowali swoje warunki gry. W pierwszym prowadzili m.in. 5:3, 11:8 oraz 18:14. Byli lepsi w bloku. W drugiej partii Holendrzy dłużej dotrzymywali kroku - 4:4, 9:8 i 18:16. W końcówce nie było już wątpliwości kto jest lepszy.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour-2022/events/challenge/doha-qatar/schedule/344338/

W ćwierćfinale rywalami Polaków byli Austriacy Robin Seidl i Philipp Waller. Pierwszego seta nasz duet wygrał bez problemu. Szybko uzyskali prowadzenie 10:2. Zdobywali punkty m.in. zagrywką i blokiem. Następnie przewaga zmalała, ale dalej była bezpieczna 11:7. W drugiej części partii Bryl i Łosiak złapali znowu swój rytm gry i pewnie zwyciężyli. Drugi set był wyrównany. Polacy objęli prowadzenie 4:2. W środkowej części partii przewagę mieli rywale 13:10 i 16:13. W końcówce lepsi okazali się nasi zawodnicy.

Szczegóły:https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour-2022/events/challenge/doha-qatar/schedule/344346/

  • 8
  • 2
  • 7
  • 0
  • 0