SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 23 kwietnia 2021

WT Cancun: Wiele emocji w 2.rundzie kwalifikacyjnej

W nocy z czwartku na piątek czasu europejskiego dwie polskie pary: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz rywalizowały w drugiej rundzie kwalifikacyjnej World Tour’a w Cancun. Oba spotkania dostarczyły nie lada emocji.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz spotkali się Rosjanami: Daniiłem Kuwiczką i  Antonem Kislytsynem, natomiast na Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka czekali Argentyńczycy: Nicolás Capogrosso i Julian Amado Azaad.

Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz – Daniił Kuwiczka/Anton Kislytsyn [RUS] 2:1 (18:21, 21:15, 15:7)

Pierwsze z „nocnych” spotkań polskich par lepiej rozpoczęli Rosjanie, którzy bardzo zdecydowanie weszli w mecz. Polski duet dotrzymywał im kroku, jednak końcówka padła łupem duetu Kuwiczka/Kislystsyn i tym samym to oni wygrali na otwarcie. Dwie kolejne odsłony przyniosły jednak zupełnie inny obraz gry w którym Rudol i Szałankiewicz prezentowali dobrą siatkówkę i zmuszali rywali do błędów. Wyrównanie stanu spotkania a potem zwycięstwo w tie-breaku przesądziły o awansie polskiej pary do fazy grupowej WT Cancun.

Nicolas Capogrosso/Julian Amado Azaad [ARG] – Piotr Kantor/Bartosz Łosiak 1:2 (13:21, 21:19, 11:15)

Odzwyczajeni od kwalifikacji Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w starciu z Argentyńczykami zaserwowali sobie niemałe emocje. Pierwszą partię wygrali gładko i wydawało się, że podobnie będzie w drugim secie. Argentyńczycy nie zamierzali jednak ustępować boiska Polakom, stawiając im naprawdę bardzo wymagające warunki. Drugą, bardzo zaciętą odsłonę rywale Biało-czerwonych ostatecznie wygrali i tym samym doprowadzili do tie-breaka. Doświadczenie gry o stawkę okazało się kluczowe i ten dodatkowy set padł finalnie łupem polskiego duetu, który awansował dalej.

To były pierwsze kwalifikacje w których startowali Kantor i Łosiak od 2015, gdyż zazwyczaj zaczynali oni od etapu fazy grupowej -  To było dla nas coś nowego, ponieważ nie byliśmy w kwalifikacjach od jakiegoś czasu. Cieszy nas nasz awans, ale prawda jest taka, że nie graliśmy zbyt dobrze. W ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy pewne problemy i kontuzje, nasz poziom gry spadł i jeszcze nie znaleźliśmy sposobu, aby wrócić do najlepszej formy. Cały czas jesteśmy w toku kwalifikacyjnym do IO Tokio 2020, więc to dobry moment na przebudzenie i wzbudzenie typowej dla nas agresywnej gry – przyznał Bartosz Łosiak.  

W piątek w fazie głównej WT Cancun zobaczymy łącznie cztery polskie duety. Jako pierwsi na boisko wybiegną Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, którzy na początek zmagań w grupie C spotkają się z Amerykanami Jacobem Gibbem i Taylorem Crabbem (5.miejsce w rankingu FIVB). Godzinę później pierwszy mecz w turnieju zagrają Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, którzy zetrą się z Meksykanami Rodolfo Lombardo Ontiverosem i Juanem Virgenem. Również swoich sił w starciu z duetem z Meksyku spróbują Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, na których czekają Josue Gaxiola i Jose Rubio (46.miejsce w rankingu FIVB). Na deser do rywalizacji przystąpią Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik, które w pierwszym meczu grupy G zmierzą się ze Szwajcarkami Tanją Huberli i Niną Betschart.

Wyniki i terminarz WT Cancun:

Miłosz Kruk/Mikołaj Miszczuk – Kusti Nolvak/Mart Tiisaar [EST] 0:2 (15:21, 15:21)
William Kolinske/Miles Evans [USA] – Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz 0:2 (15:21, 19:21)
Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz – Daniił Kuwiczka/Anton Kislytsyn [RUS] 2:1 (18:21, 21:15, 15:7)
Nicolas Capogrosso/Julian Amado Azaad [ARG] – Piotr Kantor/Bartosz Łosiak 1:2 (13:21, 21:19, 11:15)

23.04 (piątek)

17:00*, grupa C: Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz – Jacob Gibb i Taylor Crabb [USA]
18:00*,  grupa E: Michał Bryl/Grzegorz Fijałek - Rodolfo Lombardo Ontiveros/Juan Virgen [MEX]
19:00*, grupa H: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – Josue Gaxiola/Jose Rubio [MEX]

24.04 (sobota)

00:00*, grupa G: Katarzyna Kociołek/Kinga Wojtasik – Tanja Huberli/Nina Betschart [SUI]

*czasu europejskiego

  • 4
  • 2
  • 20
  • 0
  • 0