SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 17 września 2020

ME w siatkówce plażowej: czwartkowe mecze przełożone

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) oraz organizatorzy mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Jurmali na Łotwie podjęli decyzję o przełożeniu wszystkich czwartkowych meczów. Powodem są złe warunki atmosferyczne.

Silne wiatry, wiejące z prędkością przekraczającą 50 km/h oraz intensywne opadu deszczu uniemożliwiły rozegranie spotkań 3.dnia turnieju pań i 2.dnia rozgrywek panów. Warunki atmosferyczne były cały czas monitorowane, a decyzja o przełożeniu meczów kilka razy odwlekana. Niestety pogoda nie uległa poprawie.

Nowy terminarz spotkań zostanie wkrótce ustalony i podany na stronach CEV. Terminarz panów i terminarz pań.

Przypominamy, że w rozgrywkach kobiet do I rundy awansowały dwie polskie pary: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska. W czwartek miały być rozegrane mecze 1. i 2.rundy.

W zmaganiach mężczyzn pierwsze mecze grupowe przyniosły zwycięstwo Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Drugiego dnia turnieju miały być rozegrane ostatnie starcia w grupach.

Wyniki turnieju kobiet
 
Grupa D
Gruszczyńska/Wachowicz POL [29] - Sinisalo/Parkkinen FIN [13] 2:1 (15:21, 21:16, 17:15)
Makroguzova/Kholomina RUS [4] - van Iersel/Ypma NED [20] 2:0 (21:15, 21:18)        
Sinisalo/Parkkinen FIN [13] - van Iersel/Ypma NED [20]  0:2 (17:21, 14:21)     
Makroguzova/Kholomina RUS [4] - Gruszczynska/Wachowicz POL [29] 2:0 (21:17, 21:11)    

Grupa A
Brzostek/Gromadowska POL [32] - Ceynowa/Kociołek POL [16] 2:0 (24:22, 21:16)        
Hüberli/Betschart SUI [1] - Soria/Carro ESP [17] 2:0 (21:15, 21:8)        
Ceynowa/Kociołek POL [16] - Soria/Carro ESP [17] 0:2 (19:21, 21:23)     
Hüberli/Betschart SUI [1] - Brzostek/Gromadowska POL [32] 2:0 (21:18, 21:16)

Zestaw par I rundy:
Amaranta/Lobato ESP [23] - Ittlinger/Laboureur GER [9]         
Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] - Gruszczyńska/Wachowicz POL [29]         
van Iersel/Ypma NED [20] - Birlova/Ukolova RUS [15]         
Placette/Richard FRA [24] - Brzostek/Gromadowska POL [32]         
Kubickova/Kvapilova CZE [18] - Jupiter/Chamereau FRA [22]         
Menegatti/Orsi Toth ITA [11] - Bocharova/Voronina RUS [19]         
Soria/Carro ESP [17] - Lehtonen/Ahtiainen FIN [28]         
Dabizha/Rudykh RUS [21] - Behrens/Tillmann GER [10]

Mężczyźni

Grupa B
Bedritis/Relins LAT [31] - Aye/Gauthier-Rat FRA [18]         
Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] - Kantor/Łosiak POL [15]         
Kantor/Łosiak POL [15] - Aye/Gauthier-Rat FRA [18] 2:0 (21:18, 21:16)     
Krasilnikov/Stoyanovskiy RUS [2] - Bedritis/Relins LAT [31] 2:0 (21:15, 21:15)

Grupa C
Solovejs/Samoilovs M. LAT [30] - Bryl/Miszczuk POL [19]         
Thole J./Wickler GER [3] - Varenhorst/van de Velde NED [14]         
Varenhorst/van de Velde NED [14] - Bryl/Miszczuk POL [19] 2:0 (21:14, 21:19)     
Thole J./Wickler GER [3] - Solovejs/Samoilovs M. LAT [30] 2:0 (21:11, 21:13)

  • 0
  • 3
  • 33
  • 0
  • 0