SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

inf. prasowa, fot. Kampas Sport - Kamil Pastusiak, 27 maja 2020

W tym roku bez Pucharu Polski w Przysusze

Ogólnoświatowa sytuacja i wiele ograniczeń społecznych, jakie wprowadzono w naszym kraju zmusiły organizatorów Pucharu Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn - Beach Ball Przysucha 2020 do zrezygnowania z organizacji tegorocznego wydarzenia.

Turnieje siatkówki plażowej Beach Ball, które od wielu lat organizowane są w Przysusze są jednymi z najlepszych w kraju. Ubiegłoroczne zmagania przyciągnęły do podradomskiej miejscowości pary z zagranicy, co nadało turniejowi międzynarodowego wymiaru. – Poziom turnieju stał na naprawdę wysokim poziomie, a kibice znowu nie zawiedli. Dużo dobrej siatkówki i pełne trybuny to coś, o czym marzy każdy organizator takich turniejów. My mogliśmy znowu cieszyć się tym w tamtym roku... wspomina Piotr Skiba, jeden z organizatorów przysuskich zmagań.

Od dłuższego czasu kibice, zawodnicy czekają na informację na temat tegorocznych rozgrywek. Od początku roku organizatorzy zmagań Beach Ball w Przysusze pracowali nad kształtem tegorocznej edycji. – Prowadziliśmy rozmowy ze sponsorami, partnerami. Tworzyliśmy konspekt całego wydarzenia, układając każdy jego szczegół tak, by wszystko było idealnie. W marcu dogoniła nas nieprzyjemna rzeczywistość. Wszystko, podobnie jak w całym kraju i na świecie, stanęło. Sytuacja była dynamiczna, bardzo niepokojąca. Długo nie wiedzieliśmy, co możemy z tym wszystkim zrobić relacjonuje Skiba.

Lipcowy termin zawodów w Przysusze nie wchodził w grę. Zastanawiano się, czy uda się przenieść turniej. Ostatecznie, postanowiono o odwołaniu tegorocznego Beach Ball w Przysusze, w ramach którego miał zostać rozegrany Puchar Polski.  Za każdym razem z całych sił staramy się, by turniej był czymś wyjątkowym dla kibiców, uczestników, sponsorów, partnerów, a także samych organizatorów. W tym roku nie udałoby nam się tego osiągnąć ze względu na liczne ograniczenia. Najważniejsze jest też bezpieczeństwo wszystkich, którzy by z nami byli. Stąd decyzja o rezygnacji  przyznaje Piotr Skiba. Chciałbym bardzo podziękować osobom do tej pory zaangażowanym w przygotowania do tegorocznej edycji. Sponsorom i partnerom, którzy byli gotowi nas wesprzeć. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wszystkich zaprosić ponownie nad zalew Topornia dodaje.

Turniej w Przysusze nie jest jedynym, który nie odbędzie się ze względu na pandemię. Powoli jednak sytuacja zmienia się i w kraju podejmowane są starania, by przywrócić choć częściowo sportowe wydarzenia. Choć zmagań Pucharu Polski w siatkówce plażowej nie będzie, organizatorzy turniejów Beach Ball nie ustają w staraniach, by włączyć się w „odmrażanie” sportu. Istnieje szansa, że w regionie odbędzie się jedno z niewielu wydarzeń sportowych tego lata. Chcemy zorganizować coś, czym kibice będą mogli cieszyć się przed ekranami telewizorów. To zupełnie inna forma turnieju, która miałaby zostać zorganizowana także w innym miejscu. Jesteśmy w trakcie rozmów i negocjacji, więc nie mogę zdradzić szczegółów. Mniej więcej na początku czerwca będziemy mieć potwierdzenie i wtedy wrócimy do kibiców siatkówki plażowej z pełną informacją mówi tajemniczo Piotr Skiba.

Beach Ball Przysucha

  • 3
  • 4
  • 42
  • 4
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52