SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 5 sierpnia 2019

ME w siatkówce plażowej, mężczyźni - podział na grupy

Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem i Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem będą reprezentować Polskę w rozpoczynających się dziś w Moskwie mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej, które zakończą się 11 sierpnia.

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zagrają w grupie D Liaminem/Myskivem (Rosja), T.Andreattą/Abbiati (Włochy) i Giginoglu/V. Goegtepe (Turcja). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak trafili do grupy G razem z Perusicem/Schweinerem (Czechy), Ermacorą/Pristauzem (Austria) i Nolvakiem/Tiisaarem (Estonia).

Fijałek z Brylem odlecieli dziś do Moskwy po niedzielnym sukcesie w Wiedniu, gdzie zdobyli brązowy medal w pięciogwiazdkowym turnieju World Touru, w którym okazali się m.in. lepsi od tegorocznych wicemistrzów świata Juliusa Thole/Clemensa Wicklera (Niemcy) 2:1 (19:21, 21:18, 15:13). W ćwierćfinale turnieju w stolicy Austrii odpadli z kolei złoci medaliści ostatniego czempionatu globu Rosjanie Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowski. Pokonali ich Brazylijczycy Alison/Alvaro Filho.

Grzegorz Fijałek wielokrotnie podkreślał, że "międzynarodowa czołówka jest bardzo szeroka i kandydatów do medali można szukać wśród piętnastu-dwudziestu par." W ostatnim okresie w turniejach mężczyzn dominują pary europejskie. W MŚ2019 w Hamburgu po raz pierwszy w historii czempionatu wszystkie miejsca na podium zajęły duety ze Starego Kontynentu.

- Kto odniesie sukces w Moskwie trudno wyrokować. Bardzo silni są Rosjanie, Niemcy, Holendrzy. Na pewno do grona mocnych faworytów trzeba zaliczyć Norwegów - powiedział przed odlotem do Moskwy Grzegorz Fijałek.

Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sørum (Norwegia) wygrali w bardzo dobrym stylu turniej w Wiedniu. - Oczywiście każdego można pokonać, ale żeby wygrać z Molem i Sørumem trzeba wznieść się na wyżyny swoich możliwości. My cieszymy się z dobrego występu w Wiedniu. Może ten medal da nam "kopa" przed mistrzostwami Europy - zakończył Grzegorz Fijałek.

Polskie pary rozpoczną 6 sierpnia swoje występy w ME. Fijałek z Brylem zagrają z Giginoglu/Gögtepe (Turcja), a Kantor/Łosiak z  Nõlvakiem/Tiisaarem (Estonia).

  • 5
  • 1
  • 36
  • 1
  • 0