SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, EA, 2 lipca 2019

Bella Plaża Gotyku 2019 przerasta dotychczasowe edycje

Za niespełna dwa miesiące na Rynku Nowomiejskim w Toruniu będzie można zaznać siatkówki plażowej na najwyższym poziomie. Wszystko dlatego, że do gotyckiego miasta zjedzie 40 najlepszych par w kraju, które walczyć będą o mistrzostwo Polski. Jubileuszowa dziesiąta edycja Bella Plaży Gotyku to kilka ogólnopolskich turniejów, toczących się od czerwca, zwieńczonych zawodami o najwyższej randze w naszym kraju. Co najważniejsze, gwiazdy polskiej siatkówki będzie można oglądać nie tylko w ORLEN Mistrzostwach Polski, ale także w czasie okołoturniejowych wydarzeń.

Dziesiąta edycja Bella Plaży Gotyku wymaga od organizatorów dużo większego zaangażowania finansowego, logistycznego, a przede wszystkim organizacyjnego. Na potrzeby punktu kulminacyjnego programu wydarzeń, tj. ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Toruń 2019, na Rynek Nowomiejski wysypane zostanie bagatela 1000 ton piasku, z czego 600 ton pochłonie budowa płyty głównej stadionu. Ten pomieści 1200 kibiców, co oznacza, że zmagania będzie mogło obejrzeć trzykrotnie więcej osób niż w dotychczasowych edycjach. Wszystko to możliwe jest dzięki doświadczeniu, które organizatorzy gotyckich zmagań zbierali przez ostatnie dziewięć lat.

- Wierzyć się nie chce, że było to już 10 lat temu. W 2010 roku reprezentujący Akademicki Związek Sportowy Wojciech Kaczmarek powiedział: mam ciekawy pomysł, spróbujmy go zrealizować - plaża na rynku w Toruniu. Złapałem się za głowę i powiedziałem: przecież to niemożliwe. I tak to się zaczęło, a przed nami teraz dziesiąta edycja - wspomina Michał Zalewski, prezydent miasta Torunia. - Tegoroczne wydarzenie przerasta wszystkie dotychczasowe edycje. Jego zwieńczeniem będą mistrzostwa Polski pod szyldem Orlenu. Od 29 sierpnia do 1 września Toruń będzie stolicą polskiej siatkówki plażowej - zaznacza sternik miasta.

Od wielu lat Plaża Gotyku to połączenie licznych mniejszych turniejów, na zakończenie których do rywalizacji przystępują najlepsi w kraju. Nie inaczej jest też w tym roku. - Przy Zespole Szkół nr 10 odbywają się też ogólnopolskie turnieje juniorów, amatorów; zawody akademickie, a także zajęcia dzieci i młodzieży - informuje Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. - My ze swojej strony, jako miasto, widząc coraz szerszy projekt, który się rozwija, również wspieramy go finansowo. Wsparcie tegoroczne Plaży Gotyku, ze względu na jej dość duży koszt, związany z tak wysoką rangą i trwający dwa miesiące to kwota 200 tysięcy złotych - zdradza.

W tym roku partnerem wydarzenia jest także Fundacja Herosi, na której cele przeznaczony zostanie cały dochód ze sprzedaży biletów nie tylko w trakcie Meczu Gwiazd, ale z całego turnieju ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej TORUŃ 2019. Fundacja Herosi od początku swojego istnienia związana jest z siatkówką. -

- Chciałam bardzo podziękować i powiem tak: potraktujemy to jako prezent na dziesiąte urodziny Fundacji Herosi. Tak się złożyło, że też mamy jubileusz. Pomagamy dzieciom z oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie leczą się dzieci z całej Polski. Nawet z Torunia mieliśmy dziewczynkę, która zakończyła leczenie pozytywnie. Tak naprawdę dzięki siatkówce istniejemy, dzięki siatkówce mogliśmy zakupić niezbędny i potrzebny sprzęt medyczny, zaczynając od pomp do podawania chemioterapii, przez kardiomonitory, specjalistyczne sprzęty do rehabilitacji, po chociażby przenośny rentgen czy stół operacyjny - mówi Aneta Rostkowska, prezes Fundacji Herosi. O tym, jak ważne jest wsparcie dla fundacji mówił sam Wilfredo Leon. - Wiem, że mój polski nie jest najlepszy, ale zawsze próbuję - zdradza już niebawem pełnoprawny reprezentant Polski. - Przede wszystkim najważniejszym celem Meczu Gwiazd jest pomoc dla Fundacji Herosi i mam nadzieję, że uzyska ona duże wsparcie. Ja sam będę grać nie tylko w meczu, ale znajdę czas dla kibiców, więc zapraszam - dodaje.

Turniej ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej TORUŃ 2019 wystartują w czwartek, 29 sierpnia. Wtedy rozegrane zostaną mecze turnieju głównego. Piątek będzie dniem turniejów ćwierćfinałowych. W kolejnych dniach toczyć się będzie walka o najcenniejsze trofea - w sobotę poznamy tegoroczne mistrzynie Polski, natomiast w niedziele rozdane zostaną medale w turnieju mężczyzn. Pula nagród w zawodach wynosi 110 tysięcy złotych.

Nie lada gratka czeka sympatyków Bella Plaży Gotyku. W przygotowaniu jest książka na temat turnieju, która zostanie wydana specjalnie na jubileuszową dziesiątą edycję turnieju.

Bilety na ORLEN Mistrzostwa Polski Toruń 2019 można już kupować na stronie www.plazagotyku.pl i www.ebilet.pl

  • 2
  • 3
  • 40
  • 0
  • 0