SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. FIVB, 1 lipca 2019

MŚ w siatkówce plażowej: Wojtasik i Kociołek wyeliminowane

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek doznały trzeciej porażki w fazie grupowej mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Hamburgu i zostały wyeliminowane. Zajmą w tabeli czwarte, ostatnie miejsce.

W dzisiejszym spotkaniu polska para przegrała z Kathariną Schützenhöfer/Leną Plesiutschnig (Austria) 0:2 (21:23, 8:21)

Pierwszy set był wyrównany od początku do końca. Wojtasik i Kociołek miały piłkę setową (20:19), ale rywalki wyrównały i wygrały na przewagi. W drugiej partii po wyrównanym początku zdecydwaną przewagę uzyskały Austriaczki.

Wcześniej Polki przegrały w grupie Niemkami Leonie Körtzinger/Sarah Schneider oraz Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką (Łotwa).

Bezpośredni awans do fazy pucharowej wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Pozostałe osiem par, które zajmą trzecie lokaty, wystąpi w barażu.

Mistrzostwa świata w Hamburgu zakończą się 7 lipca. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w fazie grupowej rywalizuje po 48 par. Zdobywcy złotych medali wywalczą też dla swoich federacji krajowych kwalifikację olimpijską.

We wtorek swoje ostatnie mecze fazy grupowej rozegrają Grzegorz Fijałek/Michał Bryl oraz Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Oba polskie duety wywalczyły już awans do następnej rundy turnieju. Stawką jutrzejszych pojedynków będą pierwsze miejsca w grupach.

Statystyki meczu: http://hamburg2019.fivb.com/en/women/274502-schtzenhfer-plesiutschnig-kociolek-wojtasik/match

  • 3
  • 1
  • 31
  • 12
  • 0