SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. FIVB, 30 czerwca 2019

MŚ w siatkówce plażowej: zwycięstwo Kantora i Łosiaka

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali urugwajską parę Mauricio Sebastian i Vieyto Marco Cairus 2:0 (21:16, 21:15) w drugim meczu grupy G na mistrzostwach świata, które odbywają się w Hamburgu. To drugie zwycięstwo biało-czerwonych.

Polacy od początku bardzo dobrze spisywali się w tym niedzielnym meczu. Szybko narzucili rywalom swój rytm gry i pewnie wygrali pierwszego seta 21:16. W drugiej partii też nie dali większych szans przeciwnikom i zwyciężyli 21:15. Wygraną w tym spotkaniu udanym atakiem po skosie przypieczętował Piotr Kantor.

To drugie zwycięstwo polskiej pary podczas zmagań w fazie grupowej mistrzostw świata w Hamburgu. W sobotę biało-czerwoni w pierwszym meczu grupy G pokonali Rosjan Maksima Chudiakowa i Igora Wieliczko 2:0 (21:10, 23:21).

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak ostatni mecz w fazie grupowe rozegrają 2 lipca. Zmierzą się z amerykańską parą Jacob Gibb i Taylor Crabb, którzy dziś pokonali Rosjan Maksima Chudiakowa i Igora Wieliczko 2:0 (21:15, 21:14). Polsko-amerykański mecz zaplanowano na godzinę 17.00. Jego stawką będzie pierwsze miejsce w tabeli. Oba duety mają już zapewniony awans do kolejny rundy czempionatu.

Bezpośredni awans do fazy pucharowej wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Pozostałe osiem par, które zajmą trzecie lokaty, wystąpią w barażu.

Mistrzostwa świata w Hamburgu zakończą się 7 lipca. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w fazie grupowej rywalizuje po 48 par. Zdobywcy złotych medali wywalczą też dla swoich federacji krajowych kwalifikację olimpijską.

Statystyki: http://hamburg2019.fivb.com/en/men/273554-kantor-losiak-vieyto-cairus/match

  • 14
  • 4
  • 27
  • 0
  • 0