SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. FIVB, 28 czerwca 2019

Wystartowały MŚ w siatkówce plażowej w Hamburgu

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały z Tiną Graudiną/Anastasiją Kravcenoką (Łotwa) 0:2 (15:21, 16:21) w pierwszym meczu grupy B mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Hamburgu.

W obu setach polsko-łotewskiego spotkania był wynik 10:11. Od tego momentu rywalki powiększały przewagę i pewnie wygrały. W innym spotkaniu tej grupy Katharina Schützenhöfer/Lena Plesiutschnig (Austria) pokonały Leonie Körtzinger, Sarah Schneider (Niemcy) 2:1 (21:10, 16:21, 15:8). Następnymi rywalkami Polek będą w sobotę siatkarki niemieckie.

Poza duetem Wojtasik/Kociołek w czempionacie zobaczymy jeszcze dwie męskie polskie pary - Piotra Kantora z Bartoszem Łosiakiem i Grzegorza Fijałka z Michałem Brylem. Pierwszy z naszych duetów nie miał prolemów z pokonaniem Marokańczyków Zouheira Elgraoui i Mohameda Abicha 2:0 (21:15, 21:16). Drugi z nich swoje pierwsze grupowe spotkanie rozegra w sobotę.

Najlepszym wynikiem w historii startów biało-czerwonych jest ćwierćfinał, do którego osiem lat temu dotarł Fijałek z Mariuszem Prudlem. Przed dwoma laty wynik ten powtórzyli Kantor z Łosiakiem.

Lista kandydatów do złotego medalu w turnieju mężczyzn jest bardzo długa Zdaniem trenera Grzegorza Klimka wiele par będzie się liczyć w walce o triumf. - Uważam, że jest piętnaście duetów, które mogą zdobyć tytuł i nie będzie to żadna sensacja. W tym gronie są dwa nasze duety - ocenił polski szkoleniowiec przed startem mistrzostw.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznym finałowym turnieju World Touru w Hamburgu Kantor z Łosiakiem zmierzyli się w półfinale z Brylem i Fijałkiem. Reprezentanci Polski nie mieliby nic przeciwko temu, żeby w MŚ 2019 doszło do takiej powtórki.

W ostatnich MŚ triumfowali Niemki Laura Ludwig i Kira Walkenhorst oraz Brazylijczycy Evandro Oliveira i Andre Loyola. Obie pary nie zagrają w Hamburgu w takich składach. Mecze w strefie medalowej w rywalizacji kobiet zaplanowano na 6 lipca, a u mężczyzn dzień później.

Zdobywcy złotych medali w Hamburgu wywalczą dla swoich narodowych federacji również kwalifikację olimpijską.

Szczegóły MŚ: http://hamburg2019.fivb.com/en/schedule#/d20190628

  • 4
  • 1
  • 38
  • 0
  • 0