SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, EA, 23 czerwca 2019

Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek zakończony

Za nami dwudniowy Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek, rozgrywany w ramach jubileuszowej X Bella Plaży Gotyku. Toruńskie rozgrywki przyciągnęły blisko 30 młodych par z całej polski, które na terenie Zespołu Szkół nr 10 walczyły o miano najlepszej. W tegorocznej edycji triumfowały pary: Pawlun/Kraut w zawodach juniorów oraz Adamek/Walendowska w zmaganiach juniorek.

Z roku na rok turnieje juniorów i juniorek w toruńskiej Bella Plaży Gotyku goszczą coraz więcej par, a w gotyckich rozgrywkach walczą nie tylko duety z regionu, ale i z całej Polski. W tym roku Toruń gościł teamy m.in. z Ostródy, Iławy, Gdyni i Gdańska czy Radlina. W trakcie sobotnich zmagań nie brakowało ciekawych spotkań, a wszystkie toczyły się przy znakomitej słonecznej aurze. W niedzielę było jeszcze bardziej interesująco, a rozegrano najważniejsze mecze w turnieju, które wyłoniły najlepszych.

Pawlun i Kraut do finału dotarli z prawej strony turniejowej drabinki, na którą przeszli po porażce w trzeciej rundzie z parą Konieczny/Gardyan. Jak się okazało oba duety spotkały się ze sobą ponownie - w wielkim finale turnieju. Tym razem to para NTS Trójki Nakło okazała się lepsza, rewanżując się za wcześniejsze starcie i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. W meczu o brązowe medale zmierzyli się ze sobą Lerczak/Ligocki oraz Majewski/Kwasigroch. Ta pierwsza para do półfinału dotarła z kompletem zwycięstw, a w nim przegrała z późniejszymi triumfatorami. Natomiast Majewski i Kwasigroch spadli na prawą stronę drabinki po przegranej w drugiej rundzie, następnie wygrali dwa mecze, ale w spotkaniu o najniższy stopień podium musieli już uznać wyższość Lerczaka i Ligockiego.

W turnieju juniorek najlepsze okazały się Zuzanna Adamek i Aleksandra Walendowska, które nie dały przeciwniczkom szans i wygrały wszystkie swoje mecze. W sumie Adamek i Walendowska rozegrały pięć meczów, a w czwartym - półfinałowym pokonały duet Stryjak/Pylińska. Dwójka z Janowa Przygodzkiego w starciu o najniższy stopień podium pokonała parę Gierszewska/Krawczyk, która w półfinale musiała uznać wyższość olsztyńskiej dwójki Rzodkiewicz/Żukowska. To ona zmierzyła się w finale z Adamek/Walendowską. Do meczu o złoto olsztynianki awansowały bez przegranej, pierwszą porażkę poniosły natomiast w tym najważniejszym meczu.

Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek, to drugie zakończone już rozgrywki, toczące się w ramach Bella Plaży Gotyku Toruń 2019. Wcześniej rozegrano Mistrzostwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W lipcowe weekendy oraz pierwszy weekend sierpnia zaplanowano Mistrzostwa Torunia Amatorów oraz Mistrzostwa Torunia Par Mieszanych. Te dwa turnieje toczyć się będą naprzemiennie.

Ogólnopolski Turniej Juniorek - podium:
1. Zuzanna Adamek/Aleksandra Walendowska - GLKS Barycz Janków Przygodzki
2. Izabela Rzodkiewicz/Izabela Żukowska - UKS Warmiss Volley Olsztyn
3. Wiktoria Stryjak/Kalina Pylińska - GLKS Barycz Janków Przygodzki

Ogólnopolski Turniej Juniorów - podium:
1. Dawid Pawlun/Jakub Kraut - NTS Trójka Nakło
2. Kamil Konieczny/Adrian Gardyan - SK Górnik Radlin
3. Kacper Leracz/Patryk Ligocki - KPS Progress Września

  • 3
  • 1
  • 33
  • 0
  • 0