SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica, fot. Piotr Sumara, 12 czerwca 2019

Rozpoczyna się wielkie granie w World Tour Warsaw 2019

Za nami kwalifikacje do turnieju głównego siatkarzy i siatkarek zawodów FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019. W czwartek rozpocznie się turniej główny, a do rywalizacji przystąpią najlepsze pary światowej siatkówki plażowej. Co prawda polskim duetom walczącym w środowych eliminacjach nie udało się przebrnąć przez tę rundę, to jednak w kolejnych dniach nie będzie brakować spotkań reprezentantów naszego kraju.

Zmagania w środę nie okazały się owocne dla polskich duetów. W sumie na obiektach Monta Beach Volleyball Club rozegrano w sumie siedem "polskich" spotkań - pięć w turnieju kobiet, a dwa w turnieju mężczyzn. Mimo to ani jednego nie udało się zakończyć sukcesem. Trudne rywalki polskich siatkarek, w dużej mierze młodzieżowych par reprezentacji Polski, nie pozostawiły im złudzeń, a mecze kończyły się szybko - w dwóch setach. Najbliżej swoich przeciwniczek był team Gruszczyńska/Gromadowska, który jako pierwszy w całym turnieju miał okazję zagrać na boisku głównym. Hiszpanki w decydujących akcjach okazały się jednak poza jego zasięgiem, nie pozwalając sobie na stratę choćby seta. Tak naprawdę, oprócz pary hiszpańskiej, wszystkim rywalkom biało-czerwonych par udało się awansować do turnieju głównego zawodów.

Swoje mecze w dwóch setach przegrywały także polskie duety męskie. Z tą jednak różnicą, że ich rywalom także nie udało się awansować do "main draw". Ciekawe widowisko, wspólnie z Amerykanami, stworzyła dwójka Chiniewicz/Korycki, a całe to spotkanie było bardzo wyrównane. Nie udało się jej urwać przeciwnikom choćby seta. Dłużej w mecz wchodziła para Kruk/Poznański, która w secie otwarcia nie zdołała przeciwstawić się rywalom z Holandii. Kolejny był już trochę lepszy w wykonaniu polskiego duetu, jednak nadal nie wystarczyło to, by zagrozić dużo bardziej doświadczonej parze.

W czwartek startuje turniej główny. W nim oglądać będzie można kolejnych sześć duetów z Polski. W większości są to pary, które na co dzień rywalizują na światowych plażach. Wśród siatkarzy rywalizować będą: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, a także Piotr Kantor i Mariusz Prudel. Boiskowym partnerem Kantora od wielu lat jest Bartosz Łosiak i obaj mieli bronić w Warszawie złotych krążków wywalczonych w ubiegłym roku. Broniącego polskiej pary z zawodów wyeliminowała kontuzja, której nabawił się w półfinale turnieju World Tour w Itapemie.

Duże nadzieje w turnieju kobiet pokładane są w parze Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Polki przez długi czas przygotowywały się na Moncie do tych rozgrywek. W zawodach wystąpią także Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz, za którymi długi pobyt i gra w azjatyckich World Tourach oraz Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które w turnieju głównym wystąpią dzięki dzikiej karcie.

Jako pierwsze na boiska wybiegną siatkarki, a mecze rozpoczną się o godzinie 9:00. Pierwsze mecze par męskich rozegrane zostaną o 12:30.

Turniej World Tour Warsaw 2019 wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKN ORLEN, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Urząd Marszałkowski woj. Mazowieckiego.

  • 8
  • 1
  • 28
  • 0
  • 1