SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek / PZPS, fot. Piotr Sumara, 12 czerwca 2019

WT Warsaw 2019: Pogoda jest, emocji i atrakcji też nie zabraknie

W środę na nadwiślańskich boiskach World Tour Warsaw 2019 na dobre rozgorzała rywalizacja sportowa, a na jej początek przedstawiciele mediów mieli okazję spotkać się z organizatorami, współgospodarzami i partnerami turnieju oraz zawodnikami reprezentacji Polski.

WT Warsaw 2019Przed indywidualnymi rozmowami z siatkarzami i siatkarkami miała miejsce bardziej oficjalna część konferencji, którą w imieniu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej rozpoczęła pełniąca rolę supervisora zawodów Kristina Gehlin-Hellgren, w pierwszej kolejności dziękując organizatorom, PZPS i klubowi Monta oraz władzom Warszawy za zorganizowanie turnieju. - Lokalizacja i infrastruktura całego wydarzenia jest bardzo dobra, mam więc nadzieję, że wiele osób skorzysta z okazji, by w nadchodzących dniach przyjść tu i zobaczyć doskonałe mecze z czołowymi zawodnikami – mówiła pani supervisor.

- Dziękujemy FIVB za to, że mamy ten turniej. Miastu Warszawie i Marszałkowi Województwa za to, że pomagają nam zrobić ten turniej na bardzo wysokim poziomie, dziękujemy oczywiście naszemu głównemu sponsorowi – firmie ORLEN i wszystkim tym, którzy tu są – mówił Prezes PZPS Jacek Kasprzyk. – Zawsze mówię i cieszę się, że taki turniej musi odbyć się w Polsce, chociaż jeden, ale może dojdziemy do dwóch lub więcej. Zależy nam, żeby kibicom, którzy kochają siatkówkę plażową, pokazać najlepszych polskich zawodników, których na co dzień tu nie mamy. To ważne, żeby choć przez chwilę móc porozmawiać, zrobić zdjęcie. Polacy i Polki należą do światowej czołówki, dlatego przyjeżdżają tu najlepsi zawodnicy na świecie. Prezes PZPS życzył wszystkim dobrych zawodów bez kontuzji i chwalił piękną, wręcz upalną pogodę. Rzeczywiście, termometry w Warszawie w środę nie próżnowały, ale grający na co dzień w jeszcze gorętszych miejscach świata zawodnicy nie narzekali.

- Cieszę się, że to już druga edycja z rzędu, co jest dla nas bardzo ważne. Zależy nam, aby do Warszawy ściągać wielkie wydarzenia światowe i europejskie, a niewątpliwie do takich zaliczamy właśnie ten turniej. W ubiegłym roku medale wręczałam w kurtce puchowej, więc jestem zachwycona piękną pogodą i tym, że tegoroczny turniej będzie odbywał się w tak znakomitych warunkach. Dlatego też chciałabym korzystając z okazji zaprosić mieszkańców naszego miasta, by już od dziś przychodzili na Montę i dopingowali siatkarzy. Są tu znakomite pary z całego świata i nasi wspaniali zawodnicy, a siatkówka plażowa to bardzo widowiskowy sport. Serdecznie zapraszam, bądźcie tu z nami i świetnie się bawmy! – mówiła Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska dodając, że cieszy się, że miasto jako gospodarz może promować się poprzez sport, bo to „najbardziej wdzięczna forma prmocji”.

WT Warsaw 2019

Rafał Rajkowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego podkreślił, że komentowana przez wszystkich wysoka temperatura towarzyszyć będzie też bardziej metaforycznie zmaganiom sportowym najlepszych siatkarzy plażowych. – Przed nami najważniejszy, elitarny turniej siatkówki plażowej w Polsce, a samorząd województwa mazowieckiego już drugi raz uczestnicząc w tym wydarzeniu jako sponsor miał okazję przekonać się, że organizacja tak dużego turnieju w mieście stołecznym Warszawie, przy bardzo dobrej współpracy z miastem, jest czymś wyjątkowym i zasługuje na wsparcie.

Dyrektor Turnieju Sebastian Michalak podziękował jeszcze raz organizatorom oraz władzom Warszawy i województwa za świetną współpracę i potwierdził gotowość organizacyjną i techniczną turnieju. Następnie w imieniu klubu Monta Beach Volley, który już drugi raz gości na swoim terenie World Tour Warsaw, głos zabrał Sławomir Rykowski i przekazał informacje dotyczące atrakcji czekających na gości i kibiców turnieju, takich jak cogodzinne rejsy statkiem po Wiśle, piątkowa „latinoteka”, beach party i wiele innych.

  • 2
  • 0
  • 33
  • 0
  • 0