SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica, fot. Piotr Sumara, 12 czerwca 2019

Warsaw WT: Kwalifikacje już bez Polaków

Dwie polskie pary męskie wystąpiły w rundzie eliminacyjnej turnieju World Tour Warsaw 2019, jednak żadna nie zdołała awansować do drugiej rundy kwalifikacji. Duet Chiniewicz/Korycki zapewnili swoim kibicom na stadionie głównym sporo emocji, ale nie zdołali chociażby przedłużyć spotkania. Z turniejem pożegnała się też dwójka młodzieżowych reprezentantów Polski Kruk/Poznański.

Po pierwszej rundzie kwalifikacji kobiet do rywalizacji przystąpili siatkarze. W środowych rozgrywkach Polskę reprezentowały dwie pary - Chiniewicz/Korycki i Kruk/Poznański. Mecz tych pierwszych z Amerykanami Allen/Slick stał na bardzo dobrym poziomie, a obie dwójki praktycznie cały czas spisywały się na podobnym poziomie. Dużo częściej występujący w międzynarodowych potyczkach na najwyższym poziomie rywale wykorzystywali swoje dotychczasowe doświadczenie w ważnych momentach. Mimo to biało-czerwoni nie poddawali się i walczyli o tie-breaka. Martin Chiniewicz i Michał Korycki byli bliscy doprowadzenia do niego, a w końcówce drugiej partii obejmując prowadzenie. Po raz kolejny dało o sobie znać doświadczenie duetu z USA, który po dłuższej grze na przewagi wygrał cały mecz 2:0.

Po nich na boisko główne wybiegli Holendrzy, a także drugi polski duet - Miłosz Kruk i Dominik Poznański. Pierwsza partia tego spotkania zupełnie nie wyszła polskiemu teamowi, który starał się powalczyć w kolejnym secie. Para Varenhorst/van de Velde nie pozwoliła sobie jednak na stratę choćby partii i po 31 minutach gry zakończyła mecz wygraną.

Allen/Slick (USA) - Chiniewicz/Korycki (POL) 2:0
(21:19, 24:22)

Kruk/Poznański (POL) - Varenhorst/van de Velde (NED) 0:2
(13:21, 19:21)

  • 3
  • 0
  • 21
  • 10
  • 0