SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica, 12 czerwca 2019

WT Warsaw: Polki w kwalifikacjach tylko w I rundzie

Pięć polskich par siatkarek wystartowało w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour Warsaw 2019. Niestety, żadnej z nich nie udało się dotrzeć choć do drugiej rundy eliminacji. Wszystkie duety przegrały swoje spotkania w dwóch setach.

Na pewno nie tak wyobrażały sobie swój występ w World Tour Warsaw 2019 polskie dwójki, które wystartowały w środę w kwalifikacjach do turnieju głównego. Żadnej z pięciu par nie udało się zagrać choćby drugiego spotkania. Turniej na boisku cetralnym warszawskiego World Touru zainaugurował team Gruszczyńska/Gromadowska, który zagrał wyrównane starcie z Hiszpankami Amaranta/Lobato. Mimo że rywalki nie przeważały bardzo, a polskie siatkarki miały z nimi kontakt, to pojedynczymi zagraniami - chociażby w zagrywce - pozwalały im kontrolować grę. W tym samym czasie na boisku numer dwa pra Duda/Łodej rywalizowała z dużo bardziej doświadczonymi i dobrze znanymi w Polsce Niemkami Ludwig/Kozuch. W tym przypadku przewaga przeciwniczek była już dużo bardziej widoczna, a mecz również zakończył się w dwóch setach. 

 W turnieju zupełnie nie poradziły sobie pary Legieta/Kaczmarek i Stadnik/Ciesielska. Obie trafiły do kwalifikacji z listy rezerwowej, ale nie były w stanie jakkolwiek przeciwstawić się swoim rywalkom z Japonii i Słowacji. Trochę bardziej powalczył w swoim meczu młodziutki team Jundziłł/Herrmann. Mimo to łotewskie rywalki były dużo lepiej dysponowane i wygrały bez większych problemów.

Wyniki Polek:

Amaranta/Lobato (ESP) - Gruszczyńska/Gromadowska (POL) 2:0
(21:19, 21:19)
Duda/Łodej (POL) - Ludwig/Kozuch (GER) 0:2
(15:21, 10:21)
Murakami/Ishii (JPN) - Legieta/Kaczmarek (POL) 2:0
(21:11, 21:9)
Strbova/Dubovcova (SVK) - Stadnik/Ciesielska (POL) 2:0
(21:12, 21:8)
Jundziłł/Herrmann (POL) - Graudina/Kravcenoka (LAT) 0:2
(17:21, 16:21)  

  • 3
  • 0
  • 23
  • 9
  • 0