SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. FIVB, 1 czerwca 2019

WT Ostrawa: awans Fijałka i Bryla do półfinału

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl świetnie spisywali się podczas sobotniej rywalizacji World Touru w Ostrawie. Polacy najpierw pokonali belgijską parę Dries Koekelkoren/Tom van Walle 2:0 (21:18, 21:12) w pierwszym meczu II rundy play off turnieju i awansowali do ćwierćfinału. Kilka godzin później we wspomnianym ćwierćfinale wygrali z hiszpański duetem Pablo Herrera Allepuz/Adrián Gavira Collado 2:0 (21:18, 21:17). Tym samym w niedzielą powalczą o medale.

W II rundzie fazy play off World Touru polska para rozegrała bardzo dobre spotkanie. Rywale tylko w pierwszym secie zawiesili nieco wyżej poprzeczkę. W drugim gra toczyła się pod kontrolą biało-czerwonych.

W sobotę po południu Polacy rozegrali natomiast spotkanie ćwierćfinałowe. Ich przeciwnikiem był hiszpański duet Pablo Herrera Allepuz/Adrián Gavira Collado. Biało-czerwoni pokonali ich 2:0 (21:18, 21:17) i awansowali do niedzielnego półfinału.

W Ostrawie najlepsze pary świata będą rywalizować do 2 czerwca. Następnie przeniosą się do stolicy Polski. Od 12 do 16 czerwca w Warszawie można będzie cieszyć się siatkówką plażową na najwyższym poziomie. Na obiektach Monta Beach Volley Club po raz drugi rozegrany zostanie FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019.

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na tegoroczny World Tou w Warszawie. Ich ceny rozpoczynają się od 15 złotych. Sprzedaż prowadzona jest przez serwis www.ebilet.pl pod linkiem  https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka-plazowa/

  • 11
  • 1
  • 28
  • 0
  • 0