SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 12 lipca 2018

World Tour w Gstaad: zmienne szczęście polskich par

Trwa pięciogwiazdkowy turniej World Touru w szwajcarskim Gstaad. W rozgrywkach wystartowało sześć polskich par – cztery duety męskie i dwa żeńskie.

We wtorek, w kwalifikacjach do turnieju wystąpił duet Kacper Kujawiak/Maciej Rudol. Niestety polscy reprezentanci przegrali swoje starcie 0:2 (19:21, 15:21) z niemiecką parą Philipp Bergmann/Yannic Harms. Również od turnieju kwalifikacyjnego swoje zmagania rozpoczęła para żeńska Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz. Nasze siatkarki w bardzo zaciętym spotkaniu uległy jednak gospodyniom – Szwajcarkom Elenie Steinmann i Nicole Eiholzer.

Od drugiej rundy kwalifikacji do turnieju głównego wystartował duet Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz. Polacy trafili na tą samą parę niemiecką, który wyłączyła z gry duet Kujawiak/Rudol. Rewanż za kolegów nie był jednak udany – Prudel/Szałankiewicz, mimo dobrego początku przegrali mecz w tie-breaku.

Również w drugiej rundzie turnieju kwalifikacyjnego do gry przystąpiły Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. Polki w trzy setowym spotkaniu pokonały Brazylijki Anę Patricię Silvię Ramos i Rebeccę Barbosę Silvę.

W środę rozegrane zostały pierwsze mecze turnieju głównego w którym wystąpiły trzy polskie duety: Kołosińska/Kociołek, Fijałek/Bryl i Kantor/Łosiak. Na pierwszy ogień poszli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy pewnie pokonali czeską parę Ondrej Perusic/David Schweiner.

Liderzy World Touru Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, w pierwszym meczu zmierzyli się z gospodarzami: Gabrielem Kisslingiem i Michielem Zandbergenem. Polacy wygrali w dwóch setach, po raz kolejny prezentując bardzo dobrą grę.

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek trafiły na Amerykanki Summer Ross i Sarah Hughes. Niestety nasze siatkarki nie dały radę wymagającym rywalkom i przegrały swój mecz w dwóch setach granych na przewagi.

Fijałek/Bryl w drugim meczu także zmierzyli się z parą ze Stanów Zjednoczonych. Polscy plażowicze zagrali jednak świetne spotkanie i pokonali duet Chase Budinger/Sean Rosenthal w dwóch partiach. Zacięty mecz czekał z kolei Kantora i Łosiaka, którzy spróbowali swoich sił z Holendrami Christiaan Varenhorstem i Jasper Bouterem. Liderzy World Touru wygrali w tie-breaku i z dwoma zwycięstwami na koncie zakończyli rywalizację grupową.  

W drugim meczu grupowym duet Kołosińska/Kociołek zmierzył się z Niemkami Chantal Laboureur i Julia Sude. Polki przegrały mecz 0:2. Była to druga porażka naszych plażowiczek, która eliminuje je z gry w następnym etapie.

Dwa zwycięstwa w grupie Fijałka i Bryla oraz Kantora i Łosiaka dają naszym duetom bezpośrednią przepustkę do drugiej rundy turnieju głównego.    

Wyniki World Tour w Gstaad:

Kwalifikacje do turnieju głównego:

Kujawiak/Rudol – Bergmann/Harms (GER) 0:2 (19:21, 15:21)

Gruszczyńska/Wachowicz – Eiholzer/Stienemann (SUI)  1:2 (21:19, 18:21, 13:15)

Prudel/Szałankiewicz – Bergmann/Harms (GER) 1:2 (21:15, 20:22, 9:15)

Kołosińska/Kociołek - Ana Patricia/Rebecca (BRA) 2:1 (19:21, 21:12, 15:11)

Faza grupowa turnieju głównego:

Grupa A: Fijałek/Bryl – Perusic/Schweiner (CZE) 2:0 (21:10, 21:14)

Grupa C: Kantor/Łosiak – Kissling G./Zandbergen (SUI) 2:0 (21:18, 21:15)

Grupa G: Kołosińska/Kociołek - Summer/Hughes (USA) 0:2 (19:21, 21:23)

Grupa A: Fijałek/Bryl – Budinger/Rosenthal (USA) 2:0 (21:16, 21:18)

Grupa C: Kantor/Łosiak – Varenhorst/Bouter (NED) 2:1 (16:21, 23:21, 15:10)

Grupa G: Kołosińska/Kociołek – Laboureur/Sude (GER) 0:2 (12:21, 18:21)

  • 13
  • 0
  • 62
  • 1
  • 1