SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Adrian Sawko, 25 czerwca 2018

World Tour Warsaw 2018 – konferencja prasowa

W środę rozpocznie się w Warszawie czterogwiazdkowy turniej z cyklu FIVB World Tour. Przedstawiciele mediów mieli okazję odwiedzić dzisiaj obiekt przy okazji konferencji prasowej, w której udział wzięli organizatorzy turnieju oraz reprezentanci Polski i ich trenerzy.

Na konferencji powiedzieli:
Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: Chciałbym podziękować za to, co zostało tutaj stworzone dzięki Państwu – promotorom, organizatorom i sponsorom. Jesteśmy w przeddzień otwarcia dużego światowego turnieju. Z tego co wiem, Warszawa gości siatkarki po raz drugi, a po raz pierwszy siatkarzy, dlatego cieszę się, że po latach siatkówka wraca do Warszawy, bo Warszawa zasługuje na taki turniej w tym pięknym miejscu. To, co zostało tutaj jest stworzone jest zasługą p. Piotra Kamińskiego i grupy Monta, która jest promotorem tego turnieju. Cieszę się, że w tym turnieju zagrają wszyscy najlepsi zawodnicy i zawodniczki w Polsce, którzy są w światowym czubie. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wczoraj wygrali srebro w Ostrawie, dlatego jeszcze nie zdążyli dojechać, ale zarówno oni, jak i wszyscy pozostali będą walczyli o zwycięstwo. Dziękuje wszystkim sponsorom. Dzięki telewizji Polsat aż 39 spotkań będzie transmitowanych bezpośrednio. Jeszcze raz to powiem - bardzo się cieszę, że mamy ten turniej w Warszawie, bo Warszawa i Mazowieckie zasługują na to, aby gościć takie wydarzenie. Cztery drużyny męskie i dwie żeńskie już są w turnieju głównym, kolejna para męska i dwie damskie będą grały w kwalifikacjach i mam nadzieję, że w komplecie zameldują się w turnieju główny.

Rafał Rajkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego: Gratuluję organizatorom rozmachu, mamy nadzieję, że pogoda niedługo będzie lepsza. Widząc całą tę organizację, wybudowany stadion i trybuny jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem. Jestem pewien, że turniej będzie cieszył się wielkim zainteresowaniem kibiców, którzy uwielbiają siatkówką, szczególnie plażową. Życzę powodzenia wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, a wszystkim udanych zawodów.

Renata Kaznowska, wiceprezydent Miasta Warszawy: Naszym celem jest promowanie Warszawy poprzez sport, bo to jest najlepsza promocja, co najlepiej pokazało Euro 2012, kiedy Warszawa miała okazje być organizatorem wielkich wydarzeń związanych z piłką nożną. W 2014 roku odbyły się mistrzostwa świata w piłce siatkowej, które były bardzo dużym i ciekawym wydarzeniem. W tym roku World Tour to największe sportowe wydarzenie jakie będziemy mieli okazje gościć.  Cieszę się, że Warszawa jest miastem gospodarzem, bo staramy się, aby jak najwięcej imprez odbywało się w stolicy. Puchar Polski w koszykówce, cavaliada to wydarzenia cykliczne, które goszczą tutaj i liczę, że i siatkówka plażowa wpisze się na stałe w kalendarz imprez goszczących w Warszawie. Serdecznie witam zawodników, trenerów i przedstawicieli FIVB. Wierzę, że warszawiacy dopiszą stawiając się licznie na trybunach i że pogoda też dopisze.

Andre Perlingeiro, delegat techniczny FIVB: w imieniu FIVB chciałbym podziękować Polsce, Warszawie, promotorom i związkowi za organizacje tego turnieju. Prezydent FIVB, Dr Ary Graca zawsze podkreśla, że Polska jest krajem siatkówki, wiec dlatego bardzo ważnym jest dla nas, że Polska znów gości turniej siatkówki plażowej. Cztery lata temu marzenie stało się rzeczywistością, kiedy mecz otwarcia mistrzostw świata rozegrany został na stadionie cieszymy się, że po czterech latach ponownie gościmy w Warszawie. To dla mnie zaszczyt, że tutaj jestem i wierzę, że razem odniesiemy tutaj sukces.

Piotr Kamiński, dyrektor turnieju: W momencie, gdy podejmowaliśmy decyzję o organizacji turnieju sprawdziłem długoterminowe prognozy pogody, więc wierzę, że od środy będziemy tutaj mieli słonce. Bardzo dziękuję sponsorom za udział w imprezie, szczególnie władzom miasta stołecznego Warszawy za pomoc w organizacji, bo bez nich byśmy tego nie zorganizowali. Osiągnęliśmy 95% zaawansowania przygotowania obiektu do otwarcia zawodów.

Jagoda Gruszczyńska, reprezentantka Polski: Cieszę się, że spotykamy się tutaj w tak licznym gronie, mam nadzieję, że na boiskach będzie jeszcze osób Ze swojej strony mogę obiecać, że nawet jeśli pogoda nie dopisze, to tak rozgrzejemy atmosferę na boisku, że nikt nie będzie myślał o tym, że jest mu zimno. Bardzo cieszę się, że gramy w Warszawie – miałyśmy już okazję tutaj trenować nawet zimą i teraz między turniejami. O organizacje nie ma co się martwić, bo pan Piotr zawsze czuwa nad wszystkim. Cieszymy się, że gramy w Polsce,  bo gdy przyjeżdżają przyjaciele i rodzina oraz są polscy kibice, to jeszcze lepiej gra się na boisku, więc o wyniki proszę się nie martwić.

Aleksandra Gromadowska, reprezentantka Polski: Ze swoje strony mogę dodać, że zagwarantujemy świetne widowisko.

Kacper Kujawiak, reprezentant Polski: Zawsze fajnie jest zagrać przed własną publicznością, bo wtedy niesie nas doping. Mam nadzieję, że wyniki będą lepsze niż rok temu i na pewno postaramy się dostarczyć kibicom wiele emocji. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Maciej Rudol, reprezentant Polski: Liczymy na liczne przybycie kibiców, którym chcemy sprawić niezapomniane widowisko i wspaniałą zabawę

Spiros Karachalios, trener: Jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, że zagramy u siebie w Polsce, w stolicy. Polska organizuje wspaniałe imprezy, mamy nadzieję, że odniesiemy tutaj sukces. Dziękujemy Moncie, Związkowi, Miastu Warszawie za zorganizowanie tego turnieju. Właśnie wróciliśmy z Ostrawy, gdzie Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zdobyli srebro. Myślę, że obecnie polskie zespoły, szczególnie męskie, są jednymi z najlepszych na świecie i mamy nadzieje, że wielu kibiców skorzysta z okazji, aby przybyć tutaj i wspierać naszych zawodników. Mamy nadzieję wywalczyć medale również tutaj. Życzę wszystkim powodzenia.

Mateusz Radojewski, trener: Dla nas i zawodników granie w Polsce jest czymś wyjątkowym. Sztab trenerski jest z zawodnikami podczas meczów na całym świecie, ale mecze w u siebie są specjalne, w Warszawie tym bardziej, bo to naszą stolica, dlatego mam nadzieję, że mecze w Polsce będą dla nich najlepszymi w sezonie, a może i w życiu.

  • 2
  • 0
  • 55
  • 0
  • 1