SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. FIVB, 20 maja 2018

World Tour Itapema: Kantor i Łosiak z brązowym medalem

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zdobyli brązowy medal w turnieju World Tour w brazylijskiej Itapemie, który miał rangę czterech gwiazdek. W decydującym spotkaniu pokonali oni zawodników gospodarzy Vitora Felipe i Guto 2:0 (21:19, 21:17).

Pierwszy set był wyrównany. Rzadko której parze udało się uzyskać dwa punkty przewagi jak to mieli biało-czerwoni 14:12. Od stanu 19:19 Polacy zdobyli dwa decydujące punkty.

Drugi set zaczął od prowadzenie Kantora i Łosiaka 3:1. Następnie gra się wyrównała. Polacy uzyskali przewagę 17:14 i nie oddali już inicjatywy.

W meczu ćwierćfinałowym Kantor i Łosiak wyeliminowali Holendrów Christiaana Varenhorsta i Jaspera Boutera 2:0 (21:19, 21:14), a w półfinale przegrali z Brazylijczykami Evandro/Andre 0:2 (19:21, 16:21). W grupie zajęli pierwsze miejsce.

Kantor i Łosiak po raz jedenasty w karierze, a drugi w tym sezonie znaleźli się na podium World Touru. Na początku stycznia wywalczyli drugą lokatę w Hadze. Dzięki niedzielnemu sukcesowi zostali najlepszym polskim duetem pod względem liczby miejsc na podium w tym cyklu. Dotychczas dzielili pozycję lidera z Mariuszem Prudlem i Grzegorzem Fijałkiem, którzy od ubiegłego roku nie grają już razem.

Wiceliderzy światowego rankingu po pięć razy uplasowali się na drugiej i trzeciej pozycji, a raz zwyciężyli - przed dwoma laty w Rio de Janeiro.

W Itapemie triumfowali Brazylijczycy Andre Loyola Stein i Evandro Goncalves Oliveira. Mistrzowie świata i półfinałowi pogromcy Kantora i Łosiaka wygrali z Norwegami Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Soerumem 2:0 (21:18, 21:16).  • 7
  • 2
  • 37
  • 1
  • 1