SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

3 czerwca 2017

Amatorzy wybiegli na piasek Bella Plaży Gotyku

Od rana w sobotę w Bella Plaży Gotyku Toruń 2017 rozgrywane były Mistrzostwa Torunia Amatorów w siatkówce plażowej. Mimo że na piasku walczyli nieprofesjonalni plażowicze poziom gry, w niektórych spotkaniach stał na niezłym poziomie. W sumie amatorzy rozegrali 22 spotkania, kolejne – już te decydujące czekają ich w niedzielę. Tuż po nich na boisko wybiegną gwiazdy tegorocznego turnieju i rozegrany zostanie Mecz Gwiazd.

Rozgrywki amatorów są coroczną, ważną częścią BELLA Plaży Gotyku. Do rywalizacji w obecnej edycji toruńskiego turnieju stanęło 15 par, a mecze rozgrywane były na dwóch głównych arenach gotyckich zmagań – na Rynku Nowomiejskim. Pierwszy dzień Mistrzostw Torunia Amatorów przyniósł walkę w 22 spotkaniach. Większość z nich kończyła się w dwóch setach, rozegrano jedynie cztery tie-breaki. Sobota okazała się szczęśliwa m.in. dla duetów Mateusz Rzepka i Radosław Krzyżan oraz Bartosz Nowak i Kamil Maciejewski, które wygrały wszystkie swoje trzy spotkania i jutro walczyć będą w półfinałach mistrzostw. Po sobotnich zmaganiach amatorów, swój czas na „gotyckim” piasku miały także dzieci, które po raz kolejny bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach Bella Happy Kids Camp.

Organizatorzy podkreślają, że w porównaniu z ubiegłym rokiem, poziom amatorskiego turnieju ponownie wzrósł i już w pierwszych dniach Bella Plaży Gotyku Toruń 2017 można obejrzeć sporo dobrej siatkówki plażowej. Nic więc dziwnego, że na trybunach stadionu głównego już teraz zasiada wielu kibiców. Te zapewne wypełnią się po brzegi w niedzielę. Dzień rozpocznie się od rozegrania decydujących spotkań w Mistrzostwach  Torunia Amatorów. Pierwsze dwa to ostatnie przed półfinałami mecze po prawej stronie turniejowej drabinki. Następnie rozpocznie się rywalizacja „w czwórce” i mecze o konkretne miejsca.

Natomiast po południu odbędzie się długo wyczekiwany Mecz Gwiazd. W tegorocznej edycji na piasek w Toruniu wybiegną m.in. Piotr Gacek oraz Marcin Możdżonek. Tradycyjnie też pojawią się Dominik Witczak i Edward Skorek związani z Plażą Gotyku od wielu lat. Nie zabraknie też niespodzianek.

BELLA Plaża Gotyku Toruń 2017 – niedziela:
10:00-15:00 Mistrzostwa Torunia Amatorów w Siatkówce Plażowej
16:00-18:00 MECZ GWIAZD
18:00-18:30 BELLA HAPPY KIDS CAMP - akademia siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży

  • 1
  • 0
  • 19
  • 0
  • 0