SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Pełka, fot. fivb.com, 3 czerwca 2017

Piąte miejsca polskich par na World Tour w Moskwie

Moskwa żegna reprezentantów Polski, którzy nie rozczarowali, ale też nie zachwycili. Forma ma przyjść na Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017 (19-23 lipca) a potem zaprocentować podczas mistrzostw świata.

Jakub Szałankiewicz/Maciej Rudol – Krasilnikov/Liamin RUS 0:2 (18:21, 15:21)

Grzegorz Fijałek/Michał Bryl – Lucena/Dalhausser USA 1:2 (19:21, 21:18, 8:15)

W sobotę rozegrano mecze ćwierćfinałowe WT w Moskwie. Niestety obie nasze pary przegrały swoje spotkania. Jako pierwsi na boisko wyszli Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol ich przeciwnikami byli reprezentanci Rosji  Krasilnikov i Liamin. Rosjanie grając mądrze taktycznie, nie popełniając błędów własnych, kontrolowali przebieg całego meczu .

W drugim, stojącym na wysokim poziomie sportowym pojedynku, o zwycięstwie zadecydował trzeci set. Wszystko przebiegało pomyślnie do momentu, kilku znakomitych akcji Philipa Dalhaussera. Jego zagrywki i bloki przesądziły o wyniku meczu. Mimo tego cieszy bardzo dobra gra Grześka i Michała z jedną z najlepszych par na świecie.

Ostatecznie obie nasze pary zajęły piąte miejsca, należy zaznaczyć, że w tym turnieju wystartowały wszystkie najlepsze zespoły na świecie. W tym gronie zabrakło naszego duetu Prudel/Kujawiak.

  • 0
  • 0
  • 16
  • 0
  • 0