SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 13 marca 2014

Puchar Polski Kobiet ENEA Cup 2014 nie był pierwszym siatkarskim wydarzeniem w historii Ostrowca Świętokrzyskiego, ale bez wątpienia dotychczas najpoważniejszym. Mariusz Rokita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji a jednocześnie szef sekcji siatkarskiej AZS WSBiP KSZO, lidera rundy zasadniczej I ligi kobiet i poważnego kandydata do gry w ORLEN Lidze nie kryje, że stała obecność siatkarskiej elity w Ostrowcu Świętokrzyskim byłaby miłym prezentem dla ostrowieckich kibiców.

Puchar Polski Kobiet ENEA Cup 2014 nie był pierwszym siatkarskim wydarzeniem w historii Ostrowca Świętokrzyskiego, ale bez wątpienia dotychczas najpoważniejszym.  Mariusz Rokita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji a jednocześnie szef sekcji siatkarskiej AZS WSBiP KSZO, lidera rundy zasadniczej I ligi kobiet i poważnego kandydata do gry w ORLEN Lidze nie kryje, że stała obecność siatkarskiej elity w Ostrowcu Świętokrzyskim byłaby miłym prezentem dla ostrowieckich kibiców.

pzps.pl: ENEA Cup 2014 to nie pierwsze siatkarskie wydarzenie o wysokiej randze w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale chyba pierwsze o takim znaczeniu.

Mariusz Rokita: Faktycznie, trochę tych meczów międzynarodowych było. Otwarcie hali uświetnił pojedynek juniorskich reprezentacji Polski i Brazylii, gościły także kadry kadetek i kadetów a nawet pierwsze reprezentacje Polski i Francji w meczu towarzyskim w roku 2011. Puchar Polski to jednak turniej dwudniowy, gdzie stawką jest trofeum o bardzo dużym znaczeniu i faktycznie w żeńskiej siatkówce, na tym poziomie seniorek dla nas to debiut.

pzps.pl: Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie wizyty zespołów ORLEN Ligi w Ostrowcu Świętokrzyskim będą regularne.

MR: Nic nie jest przesądzone. Trzeba jeszcze wygrać sześć spotkań w play off by starać się o ORLEN Ligę. Trafiliśmy w tym sezonie fajnie z dyspozycją w tym sezonie. Wygraliśmy komplet osiemnastu spotkań w rundzie zasadniczej, ale play off rządzi się swoimi prawami. Naszym atutem są też wierni kibice. Na meczach jest ich regularnie po 1300 – 1500 osób i zapewne gra w ORLEN Lidze tę liczbę by powiększyła. Póki co Jednak skupiamy się na najbliższym meczu.

pzps.pl: Siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, boks, pływanie to dyscypliny, które w Ostrowcu Świętokrzyskim mają ugruntowaną pozycję. Pora więc na sport na najwyższym poziomie.

MR: Mamy taki slogan, że Ostrowiec Świętokrzyski to miasto sportu i rekreacji. Oprócz nowej, funkcjonalnej hali naszą wizytówką jest także pełnowymiarowy basen 50 – metrowy. To u nas na otwarciu pływalni w roku 2004 Otylia Jędrzejczak wywalczyła olimpijską kwalifikację, a potem w Atenach zostało mistrzynią olimpijską. Mieliśmy już około 20 zawodów rangi mistrzowskiej, z głównymi mistrzostwami Polski. W hali wiodąca jest siatkówka, ale też nieźle radzą sobie w II lidze piłkarze ręczni. Byłoby miło, by na meczach ORLEN Ligi mieć ponad 2000 kibiców a może nawet komplet…

pzps.pl: ENEA Cup jest więc takim zwiastunem obecności elity w Ostrowcu Świętokrzyskim.

MR: Oby. Patrzę z sentymentem na obecność w naszym mieście Katarzyny Mróz (gra obecnie w barwach Chemika Police), która wraz z siostrą, Świętej Pamięci Agatą grała w barwach KSZO. Byłem wówczas ich trenerem. Z Ostrowca, z II ligi Agata trafiła do reprezentacji prowadzonej przez Zbyszka Krzyżanowskiego a zaraz potem,  już u Andrzeja Niemczyka została po raz pierwszy mistrzynią Europy. Może uda nam się wychować kolejną mistrzynię…

  • 4
  • 0
  • 22
  • 0
  • 0