SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, EA, 10 stycznia 2021

II liga siatkarzy: w derbach Warszawy górą Legia

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, Legia Warszawa pokonała KS Metro 3:2 zachowując miano niepokonanej drużyny w bieżącym sezonie II ligi. Dla podopiecznych Mateusza Mielnika było to 13. zwycięstwo w sezonie.

Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak od pierwszych piłek uwidoczniła się minimalna przewaga „Wojskowych”. Legia imponowała skutecznością i spokojem w ataku, przez co pierwszą partię, podopieczni Mateusza Mielnika wygrali 25:20.

Podrażnieni takim obrotem sprawy goście, wyszli bardzo mocno zmotywowani na boisko w secie nr 2. Konsekwentna gra w ataku oraz spokój w wykorzystywaniu piłek sytuacyjnych dały sporo pewności siebie drużynie Metra, która ostatecznie wygrała tego seta 25:22.

Od początku trzeciego seta widać było bardzo dużą mobilizację siatkarzy Legii Warszawa. „Wojskowi” ze zdwojoną energią przystąpili do gry i to ten set w ich wykonaniu był najbardziej widowiskowy. Metro nie miało argumentów na świetnie dysponowanych w tym fragmencie meczu gospodarzy. Wynik seta – 25:18 dla Legii.

Jeżeli kibicom Legii wydawało się, że po dość gładko wygranej trzeciej partii, czwarty set będzie postawieniem „kropki nad i”, srogo się zawiedli. Czwarta partia to najbardziej wyrównany set, który rozegrano w tym sezonie w hali przy ul. Niegocińskiej 2a. Od stanu 24:23 dla gości oba zespoły na przemian miały albo piłki meczowe, albo setowe. Ostatecznie 38:36 dla Metra i o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break.

To trzeci z rzędu tie-break podopiecznych Mateusza Mielnika, którzy urastają do rangi ekspertów w rozstrzyganiu decydujących partii. Nie inaczej było tym razem. Pewna, konsekwentna gra od samego początku dała kilkupunktową przewagę, którą udało się dowieźć do samego końca. Trzynaste zwycięstwo w sezonie stało się faktem!

W najbliższy weekend Legia jedzie do Białegostoku na mecz z tamtejszym BESTIOSem. Kolejne spotkanie w Warszawie już 23 stycznia. Rywalem – MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Legia Warszawa – KS Metro Warszawa 3:2 (25:20, 22:25, 25:18, 36:38, 15:10)
Legia: Stępień M., Żakieta, Pietkiewicz, Pałka, Obuchowicz, Akala oraz Tomczak (l), Stępień B., Szewczyk, Brzostek, Sutryk,

W grupach II ligi prowadzą: GKS Stoczniowiec Gdańsk (grupa I), Legia Warszawa (II), SMS PZPS I Spała (III), SPS Chrobry Głogów (iV), UMKS Kęczanin Kęty (V) i Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno (VI).

  • 1
  • 1
  • 13
  • 0
  • 0