SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 16 listopada 2020

II liga siatkarzy: podsumowanie

SMS PZPS II Spała przegrał z KS Camper Wyszków 1:3 (25:20, 20:25, 17:25, 22:25) w meczu siódmej kolejki II ligi siatkarzy. Drużynę gości prowadzi były reprezentant Polski Sławomir Gerymski, a wśród jego podopiecznych są m.in. Sebastian Wójcik i Dariusz Szulik.

Ten ostatni jest mistrzem świata juniorów z 2003 roku i w przeszłości występował w czołowych klubach Polski m.in. Skrze Bełchatów. - Swego czasu siatkówka w Wyszkowie była bardzo popularna. Tym sportem żyło miasto i okolica. Na mecze Campera przychodziło po 2-2,5 tysiąca widzów. Atmosfera na hali była bardzo gorąca. Przed sześciu laty wygraliśmy I ligę po pięciu meczach w finale z Siedlcami - wspomina były trener Campera, Jan Such.

Obecnie w tabeli grupy II KS Camper zajmuje czwarte miejsce, który w czterech meczach zdobył 6 pkt. Prowadzi Legia Warszawa 19 pkt (7). Stołeczna drużyna w ostatnim spotkaniu pokonała Trójkę Międzyrzec Podlaski 3:0 (25:18, 25:21, 25:15).

Legia odniosła pewne zwycięstwo. - Mecz był pod naszą kontrolą, z czego bardzo się cieszę. Zwracaliśmy uwagę przed meczem na konsekwentną grę, bo z zespołem z Międzyrzeca zawsze ciężko się gra, jeśli pozwoli im się grać. My dziś im na to nie pozwoliliśmy - ani w przyjęciu zagrywki, choć wiedzieliśmy, że będą ryzykować. Przejmowaliśmy piłki i wyprowadzaliśmy ataki, więc nie oddawaliśmy im bezpośrednio punktów. To było dziś naszym zadaniem, więc brawa dla zawodników że to zrealizowali. Dopisujemy trzy punkty i umacniamy się na pozycji lidera. Daje nam to kolejny bodziec do pracy. Pilnujmy tego co jest, bo rola lidera zobowiązuje, więc nie może nas zgubić ta seria zwycięstw. Pokora w sporcie i w życiu jest bardzo ważna - powiedział po meczu Mateusz Mielnik, trener Legii, cytowany na stronie https://legionisci.com

W tabelach grup II ligi siatkarzy prowadzą: GKS Stoczniowiec Gdańsk (grupa I), Legia Warszawa (II), SMS PZPS I Spała (III), SPS Chrobry Głogów (IV), UMKS Kęczanin Kęty (V) i MKS MOSiR Jasło (VI).


  • 4
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0